Praha 3 předala Centru pro malé i velké čtenáře pět set knih z radniční vánoční sbírky

V listopadu 2020 vyhlásila radnice Prahy 3 vánoční sbírku knih pro děti. Cílem bylo podpořit vznik nové knihovny Centra pro malé i velké čtenáře při ZŠ Cimburkova. Podařilo se shromáždit okolo 500 knih a dnes byly předány.

 

Společný projekt DYS-centra Praha a ZŠ Cimburkova má v plánu vybudovat kompletně vybavenou knihovnu, kde budou probíhat pravidelné čtenářské kluby a vytvořit model rozvoje literární gramotnosti.

Praha 3 tento záměr podpořila částkou 50.000 Kč a organizací vánoční sbírky knih. Lidé je nosili na radnici a do Infocentra Prahy 3. Za DYS-centrum dnes pět set knih převzala paní Jana Pechancová od pana Michala Vronského, předsedy Výboru pro výchovu a vzdělávání ZMČ Prahy 3.

Čtenářské centrum není zamýšleno jako klasická knihovna. Lidé z DYS centra připravují zábavné hry a kreativní programy určené primárně pro školní kolektivy z Prahy 3. Cílem bude probuzení skutečného zájmu o četbu, podpora vyjadřovacích schopností dětí nebo práce s textem“, vysvětluje Michal Vronský.

„Myšlenkou vzniku Centra byla podpora smysluplného trávení volného času dětí a dospívajících Prahy 3. Po dopoledním programu bude centrum v odpoledních hodinách fungovat jako otevřený prostor pro děti a dospívající, kam bude možné si jít v teple a bezpečí přečíst nebo poslechnout knihu. Knížek je zde široké spektrum, samozřejmostí je i představení a zapojení audioknih či elektronických knih ve čtečkách.“ doplňují Jana Pechancová a autorka nápadu Lenka Krejčová.

Radnice Prahy 3 děkuje všem dárcům a věří, že projekt přinese malým i velkým čtenářům mnoho užitku radosti.

Otevření centra je předběžně naplánováno na únor 2021.