Pomoc, která chutná. Aramark sází na Pasta Fidli

Zaměstnanci Škoda Auto si mohou pochutnat na čerstvých těstovinách připravených v chráněné dílně Pasta Fidli. V rámci unikátního pilotního programu je Aramark, provozovatel stravovacích zařízení, nabízí v sedmi „škodováckých“ restauracích a v budoucnu hodlá nabídku rozšířit i do dalších restaurací.

 

Pokrmy z čerstvých domácích těstovin jsou připravovány přímo před hosty.

Na vývoji receptur se podílel špičkový šéfkuchař Aramarku Lukáš Sedláček. Jsou mezi nimi třeba rigatoni s hráškem, pancettou a žampiony, casarecce s bazalkovým pestem a kuřecím masem či rigatoni all amatriciana.

„Věříme, že naši hosté tento jedinečný koncept ocení. Přináší prvotřídní kvalitu surovin, skvělou chuť jídla a ještě slouží dobré věci,“ říká projektový koordinátor Aramarku Zdeněk Sýs.

Za novinkou v nabídce Aramarku nestojí jen kvalita produktů Pasta Fidli, ale také pomoc chráněné dílně, která kvůli covidu přišla o 90 procent stálých zákazníků.

Aramark navíc poskytl Pasta Fidli know-how v oblasti nejvyšších hygienických standardů při výrobě, skladování a distribuci.

„Máme tak jistotu, že naši hosté dostanou na stůl těstoviny ves tabilní vysoké kvalitě a absolutně bezpečné,“ ujišťuje hlavní hygienička Aramarku Ivana Rytinová.

Pasta Fidli od roku 2014 ručně vyrábí širokou škálu čerstvých těstovin podle vlastních receptur z kvalitních italských surovin, bez škodlivých éček a barviv.

 

Malá dílna v Mníšku pod Brdy je od počátku uzpůsobena pro zaměstnávání osob se zdravotním handicapem.

„S každým naším zaměstnancem se pojí nějaký příběh. Někdy smutný, někdy s dobrým koncem. Už se nám podařilo vrátit do plnohodnotného života několik našich pracovníků, kteří se dál uchytili na pracovním trhu,“ dodává jednatelka Pasta Fidli Helena Cyrnerová.

 

O společnosti

Společnost Aramark, s.r.o. byla založena v roce 1992 a se svými více než 120 restauracemi, kde denně připraví na 120 000 jídel, patří mezi největší poskytovatele stravovacích služeb v České republice. Zaměřuje se především na firemní stravování (např. ŠKODA AUTO, Allianz, Toyota, Siemens, Continental, Uniqa atd.), ale stravovací služby zajišťuje i pro významné nemocnice nebo Armádu ČR. Poskytuje také komplexní cateringové a kavárenské služby. Ve stravovacích službách zaměstnává více než 2500 zaměstnanců. Aramark je držitelem ocenění Czech Superbrands Business Award 2021.

www.aramark.cz