Obchodní akademie v Berouně oslavila 100 let od svého vzniku

V sobotu 12. října 2019  proběhly oslavy 100. výročí založení Obchodní akademie v Berouně .

Přivítání ředitelem školy a vystoupení významných hostů

V aule  přivítal návštěvníky ředitel školy Ing. Jaroslav Šturc. Po jeho proslovu  následovala vystoupení významných hostů bývalého zástupce ředitele školy doc.  Ing. Miroslava Čertíka, CSc.  a absolventa obchodní akademie nyní ředitele Evropské obchodní akademie v Děčíně  Ing. Jiřího Wericha Petráška.  V těchto vystoupeních hosté zavzpomínali na pedagogy, kteří na škole působili a konstatovali, že škola měla štěstí na výborné učitele, které bavilo učit studenty.

Prohlídka školy a úspěšní absolventi školy

Bývalí absolventi a hosté měli možnost si projít prostory školy a zavzpomínat si i sledovat proměny školy. Velmi dobře byla připravena výstavka historie školy, založené v srpnu roku 1919 jako dvouletá Městská obchodní škola. Kromě historických dokumentů si návštěvníci mohli prohlédnout trofeje, které získali absolventi školy později úspěšní sportovci Radko Gudas, Jan Besser, Pavel Sládeček a Josef Piskáček   Školu absolvovaly takové osobnosti jako zpěvačka Judita Čeřovská  a herec Karel Effa.  Také 2. vicemiss Petra Macháčková a Miss Bohemia Kristina Frivaldská vystudovaly Obchodní akademii v Berouně. Na úspěchy zmíněných absolventů navazují studenti školy, jak o tom svědčí například diplomy za umístění na 2. a 3. místě ve Středočeském atletickém poháru.  

Program ve venkovních prostorách školy

Ve venkovních prostorách mezi budovou školy a budovou tělocvičny bylo pro návštěvníky připraveno občerstvení a příjemné bylo posezení při vystoupení  skupiny Broucy na zádech.

Oslava 100. výročí založení Obchodní akademie v Berouně byla velmi dobře zorganizovaným příjemným setkáním absolventů a pedagogů, připomínkou úspěchů školy i informací pro budoucí uchazeče o studium.

Více informací o škole naleznete ZDE