Cheb bude mít v září nová nástupiště, příští rok začne rekonstrukce výpravní budovy

Bezbariérový přístup, nové nástupiště i osvětlení začne sloužit v září cestujícím na vlakovém nádraží v Chebu. Kompletní rekonstrukcí také prošlo celkem 5,4 kilometrů kolejiště, včetně zabezpečovacího zařízení. Na dokončené práce pak v příštím roce naváže celková rekonstrukce výpravní budovy.Cheb bude mít v září nová nástupiště, příští rok začne rekonstrukce výpravní budovy


„Po úpravách trati se rychlost vlaků projíždějících nádražím zvýší z 60 na 80 kilometrů za hodinu. Modernizace železničního uzlu v Chebu je významná i z pohledu mezinárodní a nákladní dopravy. Všechny práce tu probíhají za běžného provozu, dopravní obslužnost je v maximální míře zachována,“ řekl při dnešní návštěvě Chebu ministr dopravy Karel Havlíček.Stavba řeší rekonstrukci kolejiště a úpravu nástupišť, která budou mít nově bezbariérový přístup a budou vybaveny vodicími liniemi i varovným pásem pro nevidomé. Rekonstrukcí prošel železniční svršek, sdělovací a zabezpečovací zařízení, proběhla také sanace mostu a oprava podchodu. Projekt za 550 milionů korun je spolufinancovaný EU v rámci programu Nástroj pro propojení Evropy (CEF).


Správa železnic uvede v roce 2020 do provozu 48,9 km modernizovaných tratí a zahájí stavby na 106,8 km tratí. Aktuálně také probíhá nebo prošlo rekonstrukcí 102 nádražních budov za 1,2 miliardy například v Praze, Havířově, Břeclavi nebo Přerově. Hotové stavby jsou již v Kuřimi, Sokolově a Lipníku nad Bečvou.