1.máj v Zoo Ostrava: Den pro ukrajinské zoologické zahrady

První květnový den je bezesporu spojen s tradicí políbení pod rozkvetlým stromem. Kdo se chystá v neděli do ostravské zoologické zahrady, může tuto tradici dodržet na řadě míst v areálu. V zoo se tento den tradičně koná i akce spojená s ochranou ohrožených druhů a fungováním moderních zoologických zahrad, a to ve spolupráci se školami a školkami z Moravskoslezského kraje. Letos budou aktivity zaměřené na pomoc ohroženým ukrajinským zoologickým zahradám…

 

Nedělní program v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava bude probíhat od 10 do 16 hodin a bude věnován pomoci ohroženým lidem a zvířatům v ukrajinských zoologických zahradách.

Tamní chovatelé se všemi možnými způsoby snaží pečovat o zvířata a také je chránit před hlukem z výbuchů, který zvířata velmi stresuje. Někteří kolegové za to dokonce zaplatili svým životem… Do pomoci se mohou zájemci zapojit v rámci prvomájového programu, který zoo připravila společně s žáky a jejich učiteli z několika základních a mateřských škol, a také prostřednictvím speciálního podúčtu sbírkového konta Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“.

 

Číslo účtu: 43-6804660247/0100, variabilní symbol: 2022, zpráva pro příjemce „Ukrajina”. Získané peníze pomohou zajistit krmení, veterinární prostředky a další potřebný materiál. Následně budou využity pro obnovu poničených areálů.

Děkujeme!

http://www.zoo-ostrava.cz/

 

Foto Monika Vlčková.