STYL a KABO – 250 módních značek pod jednou střechou

Po nuceném odloučení se opět sejdou na brněnském výstavišti odborníci a obchodníci, tentokrát z textilní a obuvnické branže. Obor, který má u nás dlouholetou tradici, bude prezentovat nejnovější trendy i vědecké poznatky právě na B2B veletrzích STYL a KABO. Nenechte si ujít nové módní kolekce, seznamte se se zdravou obuví a porovnejte nabídku více než 250 značek od 112 vystavujících firem.

Veletrh STYL a KABO

 

Termín konání: 21. – 23. srpna 2021

 

Své novinky představí přes 100 vystavovatelů z 9 států

V pavilonu P čekají odborné návštěvníky a obchodníky nejnovější kolekce oděvů, módních doplňků, obuvi i kožené galanterie reprezentované 112 firmami. Do Brna přijedou nejen přední výrobci a prodejci z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Maďarska, Řecka, Bulharska a Portugalska. Zahraniční vystavovatelé letos tvoří více než 40 % zúčastněných firem.

„Věříme, že pro všechny vystavovatele bude letošní srpnový ročník stejně úspěšný jako ten loňský. Tehdy vystavovatelé příliš nedoufali ve větší objednávky, přesto u většiny z nich byl opak pravdou a z veletrhu odjížděli neskutečně příjemně překvapeni,“ vzkazuje svým obchodním partnerům ředitelka veletrhů Gabriela Císařová.

IVA MODA Strakonice

WERSO Fashion s.r.o.

 

Sympozium se zaměří na zdravou nohu i obuv

Nedílnou součástí veletrhů bude i odborný doprovodný program. Letos je jeho tématem zdraví. Lékaři, podiatři, výrobci a prodejci obuvi či stélek i další odborníci sem zavítají 22. srpna 2021 na II. mezinárodní podiatrické sympozium. Nese podtitul Zdravá noha a zdravá obuv a připravila ho Česká obuvnická a kožedělná asociace ve spolupráci s Českou podiatrickou společností.

 

„Jsem velmi ráda, že se letos podařilo tuto akci zorganizovat při veletrhu KABO,“ řekla ředitelka České obuvnické a kožedělné asociace Vlasta Mayerová. První blok sympozia bude věnován zásadám konstrukce zdravotně nezávadné obuvi pro děti, zaměří se také na obouvání dětí s vadami nohou a účinky ortopedických stélek. Druhý blok přítomné seznámí s tématem péče o nohy pacientů s diabetem a zásadami jejich obouvání. Podle ředitelky asociace je sympozium přínosné v tom, že zvýší znalosti prodejců i výrobců: „S prevencí deformit je totiž nutné začít už odmala tím, že budeme populaci obouvat správně a zdravě do kvalitní obuvi.“

Vstup na sympozium, které se koná v sále P1 v pavilonu P, je zdarma na základě on-line registrace předem na e-mailu coka@coka.cz.

 

Osobnost roku předána poprvé v historii virtuálně

Připomeňme, že veletrhy módy mají v Brně tradici, letos se koná jejich 57. vydání a vždy se konaly v zimním a letním termínu. Situace s pandemií covid-19 však zapříčinila jejich přestávku, a proto se i titul Osobnost roku, předávaný vždy na únorovém veletrhu, letos uděloval virtuálně. Porota složená ze zástupců Asociace textilního, oděvného a kožedělného průmyslu, České obuvnické a kožedělné asociace, Veletrhů Brno, a.s. a redakce Světa textilu&obuvi, uděluje tento titul vždy za uplynulý rok. Osobností roku 2020 za textilní a oděvní branži se stala Ing. Ludmila Hálkovová, Osobností roku 2020 z kožedělné branže je Václav Staněk.

Václav Staněk – Rukavičky z Dobříše

Vstup na veletrh bude možný pouze po prokázání bezinfekčnosti

Všichni vystavovatelé, návštěvníci i provozní zaměstnanci mohou na veletrh vstoupit pouze s platným potvrzením o bezinfekčnosti. Prokázat se mohou certifikátem o ukončeném očkování před více než 14 dny, potvrzením o prodělané nemoci ne starším než 180 dnů či testem. V případě PCR testu musí být výsledek starý nejvýše 7 dnů, v případě antigenního testu nejvýše 72 hodin. Čestná prohlášení o samotestech se neuznávají. Kdo si ale na test zapomene jít, může si ho udělat přímo na výstavišti. Jeho výsledek bude platný pouze daný den a pouze pro vstup na veletrh. Pro prokázání bezinfekčnosti se doporučuje využít aplikaci Tečka.

Všichni účastníci veletrhů navíc musí po celou dobu nosit předepsanou ochranu dýchacích cest (respirátor minimální třídy FFP2 či jinou odpovídající ochranu). Důraz se klade také na dodržování rozestupů a častou dezinfekci rukou.

Foto: JB Cysnews

Více informací naleznete ZDE