Městská slavnost zaměřená na oslavu sklářství se odehraje v Železném Brodě

Městská slavnost zaměřená na oslavu sklářství se odehraje v Železném Brodě 12. a 13. září 2020. Tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a kvalitního řemesla. Letos se koná již 14. ročník.

Skleněné městečko

Skleněné městečko začínalo ve velmi skromných podmínkách, avšak dnes patří mezi jednu z největších kulturně-společenských událostí ve městě. Letošní tradiční setkání nabídne nejen mnoho výstav, ale také bohatý kulturní program plný hudby a uměleckých vystoupení. Veřejnost bude mít možnost obdivovat kreativitu a řemeslnou zručnost studentů sklářské školy nebo se aktivně zapojit do speciálního programu „tvůrčích sklářských dílen“, který je pro ně připraven v několika oborech. Na Malém náměstí, ve sklářské škole a v několika firemních prodejnách budou nejen prezentována a předváděna sklářská řemesla charakteristická pro zdejší region, ale také si budete moci zakoupit sklářské výrobky a bižuterii.

Doprovodný program

Sklářskou atmosféru celého víkendu doplní hudebním vstupem například Adam Mišík, Janek Ledecký, hudební skupina Jablkoň nebo  Diva Baara.

Letošní ročník 14. Skleněného městečka, se opět pochlubí pestrým sklářským programem a celou slavnostní atmosféru doladí doprovodný hudební a kulturní program. Opět se budeme moci těšit na módní přehlídku, Made in Jablonec 2020 tentokrát pod názvem „DOUBLE FANTASY“

Vstupné na celou akci je zdarma.

 

Více informací naleznete ZDE