Blíží se uzávěrka přihlášek populární soutěžní přehlídky Lego Robot

Už jen do středy 15. ledna je možné se přihlásit do druhého ročníku soutěžní přehlídky Lego Robot, která podporuje zručnost i odborné kompetence dětí. Soutěž je určena pro žáky 7.–9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a úkolem dvoučlenného týmu je postavit programovatelného robota podle originálního designového návrhu ze stavebnice Lego Mindstorms. Soutěžící mají na výběr ze tří kategorií: kategorie A – dálkově ovládaný robot, kategorie B – naprogramovaný robot, kategorie C – volná.

„Žáci se už několik let potkávají ve výuce se stavebnicí Merkur a Teifoc, nižší ročníky pak se stavebnicí ROTO. Těmito netradičními aktivitami se ve spolupráci se školami a firmami snažíme vzbudit u školáků zájem o technické, stavební obory i moderní technologie a programování,“ přibližuje Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

Hlavní partner soutěžní přehlídky BOSCH DIESEL společně s Krajem Vysočina připravil pro všechny týmy zajímavé a praktické ceny. Soutěžní přehlídka proběhne 20. 2. 2020 ve školicím středisku BOSCH DIESEL v Jihlavě.

 

Přihlášky zasílejte do 15. 1. 2020 na email dolezelova.t@kr-vysocina.cz. Více informací naleznete níže v propozicích soutěže.