Příjďte na operu do Šárky

Na místě původního přírodního divadla v produkci Originálního hudebního divadla Praha vystoupí sólisté, orchestr, sbor a balet Opery Národního divadla v Praze.

Termín představení:

1.září 2019 od 14 hodin

Opera v Šárce

Po loňském představení Prodané nevěsty letos organizátoři vybrali představení Don Giovanni. Opera v Šárce navazuje na tradici operních představení v Divadle nad Čertovým mlýnem.

Opera bude uvedena v italském originále, libreta v češtině budou k dispozici.

 

Režie představení : Jana Divišová a Renée Nachtigallová

dirigent : Jan Chalupecký

vstup zdarma

Od konečné tramvají v Divoké Šárce trvá cesta pěšky cca 20 minut. Autem se na místo dostat nelze. Je nutné vzít s sebou podložky na sezení a v případě deště pláštěnky.

Bližší informace naleznete ZDE

 Přírodní divadlo v Divoké Šárce

byl rozsáhlý přírodní amfiteátr o kapacitě až 10 000 diváků v Divoké Šárce v Praze. Od roku 2005 jsou zde jednou ročně konána operní představení. Amfiteátr vznikl před první světovou válkou, a to zejména zásluhou pěvce Emila Pollerta. Letní scéna Národního divadla byla založena v roce 1913 (16.5.1913 první představení) a prakticky se zde hrálo s výjimkou válečného omezení v letech 1914–1918 až do roku 1922 , kdy z ekonomických důvodů byl projekt zastaven. Souborem Národního divadla zde byla provozována divadelní představení, mj. opera Prodaná nevěsta. Roku 1924 divadlo zaniklo.

Letní scéna Národního divadla v Šárce měla výbornou akustiku díky tehdy nezalesněným svahům údolí, některé kulisy byly zděné, údajně v Prodané nevěstě hrálo i 600 komparsistů a také ovce a kozy místních chovatelů. Tento projekt byl inspirací pro letní divadla na dalších místech v Čechách, Moravě a na Slovensku.

Zdroj: Wikipedie