Výstaviště Praha plánuje změny podle přání občanů


Praha 4. 10. 2018 – Výstaviště Praha se ještě více otevře občanům a nabídne širokou škálu volnočasových zón a relaxačních aktivit. Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová spolu s předsedou představenstva Pavlem Jarošem a místopředsedou představenstva Ivanem Pártlem dnes v restauraci U Primasů představila veřejnosti úspěšně dokončené projekty a plán další proměny oblíbeného prostoru.

Slova primátorky

„K Výstavišti mám dlouhodobě velmi blízko, a proto jsem opravdu ráda, že se se rozvíjí a že ty změny jsou vidět na každém kroku. Máme nový cyklopark, expopark, ale i zrekonstruovanou Bruselskou cestu a mnohá další místa. Připravili jsme také stavbu nové budovy Lapidária, kde bude umístěna Slovanská epopej nebo rekonstrukci vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Není to přitom jen o Výstavišti, naprosto se proměnila přilehlá Stromovka, kde je nová centrální část a sourybničí, Šlechtova restaurace je také před dokončením rekonstrukce,“ říká primátorka Adriana Krnáčová.

Výstaviště Praha v současnosti prochází zásadní přestavbou, jejímž cílem je revitalizovat celý areál a nabídnout návštěvníkům rozmanité formy společenského a sportovního vyžití. „Nejde jen o pouhé opravy a rekonstrukci objektů, cílem je změnit celou filozofii Výstaviště tak, aby odpovídalo přáním a požadavkům občanů Prahy 21. století,“ uvedl Jan Adámek z představenstva Výstaviště.

Celková rekonstrukce je velice časově náročná, proto byla rozdělena do několika samostatných projektů, které se po dokončení spojí v celek. „V současnosti máme dokončeny například modernizaci Plaveckého bazénu, dětské hřiště u restaurace U Primasů, Cyklopark, Park Expo, či výstavbu zcela nové Růžové zahrady, která významně proměnila dříve nevyužitý prostor v příjemnou relaxační zónu“ dodal.

Nabídku volnočasových aktivit v rámci Výstaviště pak výrazně rozšíří řada dalších projektů, které budou dokončeny v průběhu roku 2019. „Na jaře příštího roku bude zprovozněno nové griloviště, dále pokračuje výstavba špičkové Boulderové stěny před jižní fasádou Plaveckého bazénu,“ okomentoval Jan Adámek plány budoucí výstavby.

Výstaviště Praha naslouchá občanům

Pražský magistrát požádal společnost MindBridge Consulting a.s., aby vytvořila průzkum veřejného mínění mezi Pražany a obyvateli přilehlých částí Prahy. Cílem projektu bylo zjistit, jaké jsou způsoby trávení volného času Pražanů a identifikovat, co by návštěvníky Výstaviště Praha mohlo lákat. „Nejvíce byli respondenti tvořiví, když řešili technická, či vědecká témata. Z našeho průzkumu vyplývá, že návštěvníci Výstaviště by měli zájem navštívit zábavná centra zaměřená na nové technologie, virtuální svět, umělou inteligenci a populární vědu nebo gastrocentrum,“ řekl Ladislav Klika, Managing Partner společnosti MindBridge Consulting a.s., který dnes představil výsledky průzkumu a nápady na revitalizaci Výstaviště.

 

Projekty Výstaviště Praha 2018 – 2019

Dětské hřiště u restaurace U Primasů

20. května letošního roku bylo vedle restaurace U Primasů otevřeno nové dětské hřiště s točitými skluzavkami, které si malí návštěvníci velmi oblíbili. Hřiště vyhovuje rodičům, kteří se mohou v klidu najíst v restauraci, zatímco se jejich děti vyřádí na místních atrakcích.

Růžová zahrada

Výstaviště Praha ve svém areálu znovuotevírá Růžovou zahradu, která se rozkládá na ploše 2000 m2 v okolí modré fontány. Zahrada slouží jako romantické místo k odpočinku, kde se návštěvníci mohou projít mezi rozkvetlými růžemi, sakurami a dalšími vzácnými rostlinami.

Griloviště

V části mezi Bruselskou cestou a Stromovkou je navrženo nové griloviště. Název napovídá, že půjde o místo vhodné pro odpočinek a posezení s přáteli. Prostor bude mít i vlastní výčep a zázemí pro pořádání koncertů, festivalů a podobných akcí. Půjde i o pomyslnou spojku dnes velmi oddělených území a bude lákat návštěvníky ze Stromovky i Výstaviště. Dokončení je plánované na jaře 2019.

Cyklopark

V zadní části zóny Relax mají návštěvníci Výstaviště k dispozici nový Cyklopark. Na této dráze si na své přijde každý cyklista – od cvičné trasy pro začínající cyklisty až po dráhu s překážkami, která nabídne zkušeným bikerům možnost prověřit své schopnosti.

Boulder stěna

Nová Boulder stěna roste před jižní fasádou stávajícího plaveckého bazénu. Atrakce o výšce 4,5 metru o celkové ploše 192 m2, vybavená nejnovějšími typy chytů či membránovým zastřešením, bude zabezpečena bezpečnostní dopadovou zónou z mobilních žíněnek. Návštěvníkům budou v blízkosti atrakce k dispozici rovněž toalety, šatna a recepce stěny. Podle plánů půjde o jednu z nejmodernějších boulderových stěn v Evropě.

Park Expo

Poblíž Cykloparku postupně roste park Expo. Jedná se o unikátní zónu s interaktivními herními i vzdělávacími prvky, kde si užijí zábavu všechny generace, od nejmladších po nejstarší. Základ parku tvoří dlaždičková mozaika, která dokáže prověřit nejen hbitost, ale i bystrost a logické uvažování.