Sousedská slavnost v Ondříčkově bude nejen o dobré hudbě a občerstvení, ale třeba i o „swapování“

Sousedská slavnost se bude konat v Ondříčkově ulici mezi Milešovskou a Laubovou v sobotu 19. září od 10 do 18 hod. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility a dne bez aut. Návštěvníci se mohou těšit na představení městských i místních organizací, výměnu věcí SWAP, ale i koncert zpěváka a skladatele Robina Mooda nebo Iby Popa. Děti pak potěší divadélko a soutěže. Jako speciální program pro všechny pak bude možnost okružní jízdy historickým autobusem Karosa ŠD 11 Tourist.

Sousedské slavnosti v ulicích začínají být stále populárnější. Kromě toho, že se lidé potkají se svými sousedy. Lákavé je i zažít to, jak se ulice jindy plná aut, zaplní lidmi. Vedle kultury a gastronomie se do programu dostávají stále více i vzdělávací témata. Sousedskou slavností v Ondříčkově bude nejen akcí, která doplní slavnosti Zažít město jinak odehrávající se ve stejný den na mnoha místech v Praze, ale nabídne i téma udržitelnosti – a nejen v dopravě.

Hlavním hřebem programu bude výměna oblečení a předmětů z domácnosti na principu SWAP. Jeho organizátoři budou celý den v Ondříčkově ulici sbírat a třídit věci, které lidi přinesou a „pošlou dál“. „Lidé mohou přinést, co se jim doma už nehodí od oblečení po menší kusy nábytku, a vyměnit to s něčím, co naopak zrovna shání,“ představuje program za pořádající Prahu 3 Matěj Michalk Žaloudek.

V ulici se představí také organizace, které na místě působí nebo se věnují dopravě, ať už půjde o odbor dopravy MHMP, Institut plánování a rozvoje, Správu železnic, ROPID nebo Sjednocenou organizaci pro nevidomé. Děti potěší divadélko, které startuje už v 11 hod.

Zejména fanoušci veteránů ocení možnost svézt se historickým autobusem Karosa ŠD 11 Tourist. Autobus bude odjíždět každých 45 min. z Ondříčkovy. První cestující vyjedou v 10 hod., poslední pak v 17:30 hod. Jízda trvá asi 25 min., má sedm zastávek a končí zase v Ondříčkově. Projížďka bude zdarma.

„Právě akce pod širým nebem nám v současné době dávají smysl. Mnoho z nás organizátorů se na akci už dlouho těší, ale zároveň budeme určitě dbát na všechny bezpečnostní předpisy a prosíme o vzájemnou ohleduplnost i všechny ostatní,“ dodává za organizátory Matěj Michalk Žaloudek.