Radioservis představuje audioknihu MITFORDSKÉ VRAŽDY

Je rok 1919 a Louisa Cannonová je na útěku. Před chudobou, před starým životem a před násilnickým strýcem, který ji hodlá strčit do vlaku a přivézt jednomu ze svých kumpánů jako „splátku“ svých dluhů. Než se však odporný obchod stihne odehrát, Luisa raději z vlaku vyskočí.

Její propustkou k lepšímu životu je pozvánka na pracovní pohovor v domě Mitfordových. Místo guvernantky pěti panských dcer nakonec získá, ale stíny minulosti se za ní stále plíží. Později se dozví, že ve stejném vlaku byla zavražděna zdravotní sestra, shodou okolností vnučka slavné Florence Nightingalové. Zpráva o brutálním zločinu se rychle rozkřikne. Jak Louisa postupně zjistí, zavražděná má spojitost s rodinou Mitfordových. Zajímá se o ni zejména nejstarší ze sester, Nancy. Obě mladé ženy se do podivné historie zaplétají čím dál víc a v době, kdy žena z dobré rodiny musí být pouhou ozdobou, se stávají snadným lákadlem pro odhodlaného vraha…

 

Autorka Jessica FelLowesová je dlouholetou přispěvatelkou a sloupkařkou řady populárních britských magazínů. Respekt si vydobyla vyčerpávajícím knižním průvodcem po televizním seriálu Panství Downton. Mitfordské vraždy z roku 2017 jsou její první detektivní román inspirovaný dílem Agathy Christie, v roce 2018 napsala druhý román Mladí, neklidní a mrtví (právě vydává nakladatelství Ikar). Autorka žije s rodinou střídavě v  Londýn ě a v Oxfordshiru.

Detektivní román inspirovaný dílem Agathy Christie.

Odehrává se v Anglii po první světové válce.

 Čte Jaromír Meduna

Režie Hynek Pekárek

Vydal Radioservis ve spolupráci s Euromedia Group.