První seriál nového roku představí Česká televize už 3. ledna 2022. Stíny v mlze nabídnou napětí i pohled do života kriminalistů

Na ostravské zločince má v nové kriminálce České televize políčeno dvojice vyšetřovatelů v podání Petry Špalkové a Jiřího Vyorálka. Pod režijním vedením Radima Špačka zavede dvanáctidílný seriál Stíny v mlze diváky do různých oblastí a sociálních skupin, od youtuberů přes motorkáře až po realitní makléře. Na obrazovky ČT1 se poprvé vypraví v pondělí 3. ledna 2022od 20:10 hodin.

Seriál Stíny v mlze

Seriál Stíny v mlze natáčený v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého, kteří budou společně vyšetřovat případy z nevšedních míst. Silné příběhové linky zároveň sledují osobní životy vyšetřovatelů.

„Krimi série nabídne kromě dvanácti napínavých případů ještě něco navíc. Umožníme divákovi blíže poznat, kdo jsou ti, jejichž prací je pátrat po vraždách. Co dělají, když nejsou v práci, a jak se tato, nejen časově, ale především psychicky náročná činnost dá skloubit s běžným životem,“ říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková.

Hlavní představitele ztvární Petra Špalková s Jiřím Vyorálkem.

„Můj detektiv je chlapík, který si s sebou nese svou minulost, věci dobré i špatné. S tím vším se snaží bojovat, ne vždycky podle pravidel, a zachovat si svou čest,“ říká ke své roli herec Jiří Vyorálek. Petra Špalková se na place potkala i se svou skutečnou dcerou Andělkou. „Práce s vlastním dítětem byla obtížná i krásná dohromady. Přestože všichni ze štábu dělali vše pro to, abychom to mohly zvládnout co nejelegantněji a bez nervů, zbyla tam ještě spousta momentů, které byly náročné a vysilující,“ popisuje herečka. Spolupráci s Andělkou ocenil i režisér. „Kromě její přirozenosti a talentu, který zdědila po rodičích, se mi nejvíc hodilo, že se nestyděla mámu obejmout, dát jí pusu nebo upřímně odmlouvat. Zvládla to všechno na jedničku, po roce natáčení, kdy jí vypadlo a zase narostlo několik zubů a naučila se číst, může klidně vyučovat na herecké škole,“ chválí Radim Špaček. Osmiletá vycházející hvězda měla bezesporu štěstí na herecké partnery. Otce jí hrál Jaroslav Plesl a babičku Regina Rázlová. V dalších rolích se představí Petr Panzenberger coby kolega Magdy a Martina nebo David Viktora, který ztvárnil šéfa kriminálky. Hlavního záporáka, který se objevuje na pozadí celé série, přenechali tvůrci Miroslavu Hanušovi.

Seriál se štábu podařilo natočit během pandemického roku za 133 natáčecích dní. Celková stopáž činí 834 minut. První díl, v němž se dvojice vyšetřovatelů dostane do prostředí ilegálních zápasů, vysílá první program České televize v pondělí 3. ledna od 20:10 hodin.

námět a scénář: Zdeněk Zapletal režie: Radim Špaček kamera: Martin Štěpánek 

hrají: Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Miroslav Hanuš, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Petr Panzerberger, David Viktora a další

Více informací naleznete ZDE