Navštivte výstavu fotografií Porotci Czech Nature Photo 2020

Čtvrtý ročník soutěže pro fotografy přírody Czech Nature Photo bude zahájen výstavou zahraničních porotců v Czech Photo Centre.

Porotci Czech Nature Photo 2020

Peter Delaney a Rob Cottle 5. března 2020 představí komplexní výběr ze své tvorby. Peter Delaney fotografuje divokou krásu Afriky a Rob Cottle se věnuje převážně focení zvířat ve Walesu.

Autoři: Peter Delaney, Rob Cottle

Datum vernisáže: 4. 3. 2020 od 18.00 hodin

Datum trvání výstavy: 5. 3. 2020 – 5. 4. 2020

 

Peter Delaney

opustil kariéru ve finančnictví, aby si splnil svůj sen o cestování po Africe v Land Cruiseru. „Afrika se stala novou kapitolou mého života a fotografování tohoto rozmanitého kontinentu jsem věnoval posledních 15 let,“ poznamenává Delaney. Aby mohl pokračoval ve svých cestách po celé Africe, vyměnil irský rodák Smaragdový ostrov za život v jihoafrickém městě George. Delaney získal třikrát prestižní ocenění BBC fotografa divočiny roku – BBC Wildlife Photographer of the Year. Je také oficiálním ambasadorem X- Photographer společnosti Fujifilm.

 

Rob Cottle

pracuje jako fotograf divočiny s důrazem na etiku fotografie. Autor je vášnivým milovníkem živých tvorů z Walesu ve Velké Británii. Jeho obdiv k volně žijícím živočichům je mnohem důležitější než stisknutí spouště a jejich blaho je vždy na prvním místě. „Zvířata nejsou na této planetě pro naše potěšení, abychom si s nimi dělali, co chceme, ale proto, aby žila vedle nás a byla respektována. Naše divoká zvířata a životní prostředí musíme chránit a milovat – nečinnost není možností,“ popisuje autor.

Rob Cottle je mentorem značky Olympus, držitelem ocenění z mezinárodních soutěží, pořádá workshopy a přednášky, přispívá do časopisů, novin a do knih včetně příspěvků pro Photographers United a knih Remembering Wildlife. Nedávno byla ukončena jeho výstava v Londýn ě, uspořádaná na zadání japonského ministerstva životního prostředí.

Porotci Czech Nature Photo 2020

Otevírací doba:

pondělí: ZAVŘENO

úterý – pátek: 11 – 18

sobota – neděle: 10 – 18

Vstupné:

80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné)

 

Adresa:

Seydlerova 2835/4

Praha 5 (Nové Butovice)

100m od stanice metra Nové Butovice)

 

Úvodní foto: Peter Delaney, Rob Cottle

 

Více informací naleznete ZDE