Mistr miniatur Tatsuya Tanaka přijede do Prahy

Japonský umělec a mistr miniatur Tatsuya Tanaka přijede v květnu do Prahy. Autor originálních kompozic a fotograf, který dokáže jedinečným způsobem vystihnout krásu maličkostí a oživit plastové figurky v okouzlující příběhy, je jedním z 35 finalistů v anketě Global Social Awards. 29. května se s desítkami dalších inspirativních influencerů zúčastní finálového galavečera, kde se bude ucházet o historicky první ocenění v kategorii Inspiration & Influence.

Tatsuya Tanaka je originální tvůrce s neobyčejnou fantazií. Běžné předměty, ale také jídlo nebo hygienické pomůcky dokáže spojit s miniaturními plastovými figurkami a vytvořit z nich působivé kompozice, které aktuálně ohromují více než 2 miliony fanoušků na sociálních sítích.

Svůj nápad začal realizovat už před 8 lety v roce 2011 a od té doby nepřestal. Každý den přichází s jednou novou mini scénkou, kterou si sám fotí. Kromě sdílení na sociálních sítí z nich vytváří také interaktivní Miniature Calendar, který zveřejňuje na svých webových stránkách.

Japonský umělec a mistr miniatur Tatsuya Tanaka

Jeho pohled na svět z miniaturní perspektivy proměňuje mísu zeleniny v mořský svět s potápěčem, plastové dózy v zamrzlé jezero pro bruslaře, sushi v bicí soupravu nebo list pekingského zelí ve vodopád s raftem.

Svět miniatur očima Tatsuya Tanaky je plný optických klamů a zároveň hravosti, jemného humoru a inspirace, jak se podívat na svět z jiné perspektivy.

Jako finalista ankety Global Social Awards Tatsuya za několik týdnů navštíví Prahu, kde se s ním mohou fanoušci potkat osobně na finálovém galavečeru 29. května ve Foru Karlín a podpořit ho na živo během vyhlašování ocenění.

Mezi hosty se představí také hvězdná dvojčata Lisa a Lena z Německa, brazilská handicapovaná modelka Paola Antonini, jihoafrická jednička sociálních sítí a ikona stylu Bonang Matheba a samozřejmě supermodelka Karolína Kurková jako moderátorka galavečera.

Japonský umělec a mistr miniatur Tatsuya Tanaka

Vstupenky na galavečer jsou v předprodeji v sítích GoOut.cz a Ticketmaster.

Veškeré novinky o programu, hlasování a nově potvrzených hostech se fanoušci včas dozví na Instagramu @socialawards a webu Socialawards.global.