Martin Chodúr oslaví 10 let na scéně a své třicátiny několika koncerty!!!

Martin Chodúr je dítětem sametové revoluce. Narodil se 24. listopadu 1989 v Ostravě, a tak ho čeká oslava 30. narozenin. A 20. prosince roku 2009 se Martin Chodúr stal historicky prvním vítězem talentové soutěže Česko Slovensko hledá Superstar.

„Těch deset let mi neskutečně rychle uteklo,“ říká Martin Chodúr. „A tolik se toho během těchto deseti let v mém životě událo. 9 let bydlím s mou přítelkyní Ivonkou na samém úpatí Lysé hory v překrásných Beskydech 1. ledna roku 2016 se nám s Ivonkou narodil syn Martínek a díky němu jsme moc a moc šťastní. 

Dovolená na Mallorce (září 2019)

Vydal jsem 4 sólová alba – Let´s Celebrate, Manifest a Martin Chodúr 3. Ke všem písním na těchto albech jsem si sám napsal hudbu a texty. Čtvrté album Hallelujah (Vánoční písně a koledy) jsem loni nahrál za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava a s dirigentem Markem Prášilem a vydal je Supraphon. V novém koncertním programu 10 let na scéně, kterým dvě svá jubilea letos oslavím, nabídnu nejen nejúspěšnější písně ze svých čtyř sólových alb, které si posluchači a diváci v mé interpretaci nejvíce oblíbili, ale i mé oblíbené písně zahraniční provenience.”

Martin Chodúr + operní sopranistka Lucie Silkenová (photo Lukáš Muroň)

11 a 12. prosince bude mít Martin dva Vánoční koncerty s Filharmonií Bohuslava Martinů a s dirigentem Markem Prášilem v Kongresovém centru ve Zlíně. Hostem těchto koncertů bude báječná operní a muzikálová sopranistka slovenského původu a absolutní vítězka soutěže Talentmania 2010 Patricia Janečková. „O čtyři roky později se jako šestnáctiletá stala absolutní vítězkou celosvětové pěvecké soutěže Concorso Internazionale Musica Sacra v Římě. Získala tak stipendium na pěveckých kurzech v italském Arezzu 2015, pořádaných Evropskou hudební akademií, kde pracovala pod vedením světoznámého barytonisty La Scaly Renato Brusona. V roce 2016 získala tři ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Od roku 2017 vystupuje např. se souborem Collegium Marianum (barokní opera Acis a GalateaG. F. Händela) a pražským symfonickým orchestrem FOK. Spolupracuje také s ansámblem Barocco sempre giovane. Na přelomu roku 2017/18 absolvovala Patricia tři novoroční galakoncerty v Poznani s Poznaňskou filharmonií. V roce 2018 debutovala na scéně Moravskoslezského divadla Olomouc. (Cosí Fan Tutte / role Despiny). V červnu 2019 vystupovala na mimořádném koncertě v Lichtenštejském paláci ve Vídni se světoznámým basbarytonistou Adamem Plachetkou a v srpnu 2019 vystoupila s Brněnskou filharmonií na Festivalu Špilberk a v Berlín ě na Feuerblumen und Klassik Open Air, na který přišlo 11 tisíc posluchačů. Kromě klasického operního repertoáru, barokní a duchovní hudby, se věnuje rovněž interpretaci filmové hudby (Ennio. Morricone, Luboš Fišer) a muzikálové klasiky., těši se Martin Chodúr na setkání s Patricií Janečkovou.

Patrcia Janečková a Martin Chodúr (2016) – (photo David Bernard)

Majitel hlasu tříoktávového rozsahu pak pokračuje: „Nejen na už zmíněných koncertech, ale i na všech mých ostatních letošních koncertech, které se uskuteční v Ostravě, Slavičíně, Banské Štiavnici, Brně, Karviné, Povážské Bystrici, Brně, Krnově, Karlových Varech, Vsetíně, Velkých Karlovicích a na Silvestra v Rájeckých Teplicích, poděkuji všem lidem, kteří mi věří, kteří mne podporují a kteří stále rádi poslouchají můj zpěv. Nikdy nezapomenu na to, odkud jsem vzešel a že mým údělem je zpěvem rozdávat radost z krásné hudby a ze života“.

Foto: David Bernard