Kuře roztančí na Velikonoční pondělí Hana Zagorová, Monkey Business i Aneta Langerová

S maskotem veřejné charitativní sbírky Pomozte dětem – žlutým kuřetem s plovacím kruhem – se diváci na obrazovce České televize setkávají již třiadvacet let a nejinak tomu bude i letos. Slavnostní benefiční večer, na němž vystoupí Hana Zagorová, Aneta Langerová nebo Ondřej Ruml, uvede na Velikonoční pondělí od 20:10 hodin v přímém přenosu program ČT1. Sbírka podpoří třicet vybraných organizací, které pomáhají znevýhodněným a ohroženým dětem.

Kuře – Pomozte dětem

„Češi chtějí a umí pomáhat. Dokázali to nejen více než osmnácti miliony korun vybranými pomocí sbírky Adventních koncertů, ale i rekordními částkami, které celoročně posílají v rámci speciálních benefičních pořadů České televize. Doufám, že vybrat dostatek peněz napomůže i novinka, kterou jsme pro diváky připravili – call centrum. Vybrané osobnosti jako třeba horolezec Radek Jaroš, si budou celý den na telefonu povídat s volajícími,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

V hudebním studiu v budově České televize v Praze se uskutečnilo nahrávání nové verze písně Sanitka pro koncert Pomozte dětem.

„Pomáhat lidem, a zvláště dětem, můžeme celý rok, není potřeba čekat na nějakou speciální příležitost. Žádosti o spojení s charitativními projekty mi chodí poměrně často, ale pokud to je skutečná pomoc skutečným potřebným, ráda se zapojím,“ říká Hana Zagorová, která si pro diváky připravila jako speciální překvapení hosty Stanislava Hložka a Petra Kotvalda. Kromě nich během večera vystoupí také Aneta Langerová, Ondřej Ruml, Jiří Pavlica s Hradišťanem, skupina Monkey Business, operní sbor Divadla J. K. Tyla v Plzni nebo Ondřej Brousek s Ondřejem G. Brzobohatým. „Pro tuhle příležitost jsme s Ondrou oživili náš, pro mnohé dnes už kultovní, Souboj klavírů. Vymysleli jsme nové pojetí, pilně nazkoušeli, natočili a teď jen doufáme, že se bude lidem líbit,“ říká Ondřej G. Brzobohatý.

Charitativním večerem diváky provedou Matouš Ruml a Marek Němec. Po celé Velikonoční pondělí diváci uvidí v denních studiích s moderátorkou Alenou Zárybnickou aktuální stav sbírky a dozví se zajímavosti ze zákulisí pořadu. A budou také moct volat a přispívat na speciální lince call centra. „Chceme, aby si dárci hovor užili a mohli si chvíli povídat se zajímavými osobnostmi jako je spisovatelka Alena Mornštajnová, horolezec Radek Jaroš, cukrář Josef Maršálek, herci Simona Stašová a Marek Adamczyk nebo snowboardistka Eva Samková. Přispívat lze samozřejmě také prostřednictvím tradičních dárcovských SMS nebo darem na účet,“ upřesňuje kreativní producentka Veronika Slámová.

Sbírka od svého vzniku v roce 1998 pomohla více než dvěma stům tisícům znevýhodněných a ohrožených dětí částkou převyšující 255 milionů korun. V letošním, již třiadvacátém ročníku, se získávají prostředky pro celoroční přímou práci s dětmi ve třiceti organizacích.

V kavárně Lucerna v Praze se uskutečnilo natáčení klavírní skladby pro koncert Pomozte dětem.

Peříčkový týden

Diváci se mohou, kromě zaslání DMS (DMS KURE 30, 60 nebo 90 na telefonní číslo 87 777), zapojit také prostřednictvím Peříčkového týdne, který oficiálně startuje 29. března. Žluté pírko, symbol sbírky, si ovšem mohou pořídit již nyní na webu www.pomoztedetem.cz. Dlouhodobý projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti lze podpořit také zasláním libovolné finanční částky přímo na účet 9595959595/0600.

YouTube
Share