Top news

Hvězda Dutch National Baletu zatančí v Národním divadle


Daniel Camargo zatančí po boku  první sólistky ND Aliny Nanu.

Datum konání představení

La Bayadère 1. dubna  2018 v 19.00

O tanečníkovi Daniel Camargo

Daniel Camargo se narodil v brazilské Sorocabě. Po počáteční soukromé výuce absolvoval baletní školu Teatro Guaira v Curitibě. V roce 2005 zahájil studium na Škole Johna Cranka ve Stuttgartu, kterou úspěšně ukončil v roce 2009. V sezoně 2009/2010 byl přijat do Stuttgartského baletu a v sezoně 2013/2014 byl jmenován prvním sólistou. Ve Stuttgartu ztvárnil řadu hlavních rolí například v baletech Johna Cranka: Romea v Romeovi a Julii, Petruccia ve Zkrocení zlé ženy, Lenského v Oněginovi, dále pak Basila v Donu Quijotovi (Maximiliano Guerra), postavu „cihlově červená“ v baletu Dances at a Gathering (Jerome Robbins), Melancholika ve Čtyřech temperamentech (George Balanchine), Bima v Gaîté Parisienne (Maurice Béjart), dále ztvárnil hlavní mužskou roli ve Svěcení jara (Glen Tetley) a titulní postavu v Krabatovi (Demis Volpi). Role přímo pro něho vytvořili Sidi Larbi Cherkaoui, Wayne McGregor, Jorma Elo, Mauro Bigonzetti, Demis Volpi, Christian Spuck a další choreografové. Od sezony 2016/2017 je prvním sólistou Dutch National Ballet.

Daniel Camargo je držitelem různých ocenění, včetně německé taneční ceny „Budoucnost“ a Ceny diváků na Soutěži Erika Bruhna v Torontu, kterou získal spolu se svou partnerkou Elisou Badenes za provedení Pas de deux v choreografii Demise Vopiho Little Monster, vytvořené pro oba umělce speciálně pro tuto příležitost.

O představení La Bayadère

Romantický balet o chrámové tanečnici z exotického prostředí Indie na hudbu Ludwiga Minkuse je dědictvím pozdního romantismu. Milostný příběh s orientálním námětem, pompézní výpravou a virtuózními tanečními výkony je často uváděn na nejproslulejších světových scénách dodnes. Novou verzi tohoto slavného baletu vytvořenou v duchu neoklasické taneční estetiky, nastudoval Javier Torres, mexický choreograf, kterého české publikum zná již z úspěšné inscenace Šípkové Růženky. Příběh nenaplněné lásky, v bohaté scénické i kostýmní výpravě, je skutečným bonbónkem pro milovníky velkých klasických děl.

La Bayadère Foto: Archiv ND

 

 

Více informací  ZDE