Festival Krásný ztráty live startuje již tento pátek. Buďte u toho!

Již tento víkend 9. a 10. srpna se malebné prostředí statku ve Všeticích na Benešovsku promění v dějiště třetího ročníku festivalu Krásný ztráty live, kde po boku pořádajícího Michala Prokopa vystoupí například David Koller, Vladimír Mišík, Lenka Dusilová, Vlasta Redl, Laco Déczi nebo kapela Zrní. Návštěvníci se mohou těšit na hudební víkend s příjemnou atmosférou a patřičným komfortem v areálu kouzelného venkovského statku. Chybět nebudou ani zajímavé výstavy a další doprovodný program. Aktuálně jsou ještě k zakoupení poslední vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal a na webu  www.krasnyztratyvsetice.cz. Festival je už téměř vyprodaný, na místě budou k dostání vstupenky z nevyzvednutých rezervací.  

 

„Doporučujeme všem, kdo se do Všetic chystají bez předem zakoupené vstupenky, aby se na telefonní číslo 601 126 661. Tam se dozví, jestli je možné na místě vstupenky zakoupit nebo zda byl již jejich předprodej ukončen,“ upozorňuje Miroslav Papež, organizátor.

 

Festival se letos poprvé uskuteční na statku ve Všeticích na Benešovsku. „Na rozdíl od minulých ročníků se naskytla možnost zkusit festival takříkajíc na zelené louce, mimo zavedené amfiteátry, jakými byl Loket a Konopiště. Areál navíc skýtá celou řadu organizačních a produkčních možností,“ vysvětluje sám Michal Prokop, proč se festival přesunul do netradičního prostředí malebného statku ve Všeticích na Benešovsku. Návštěvníci se po celý víkend kromě vystoupení hudebníků tří generací mohou těšit i na netradiční setkání a další zajímavé události.

 

Jak to bude vypadat?

 

V pátek zahájíme vzpomínkově a pak to začne nabírat na obrátkách: pokřtí se vinylové dvojalbum a pak se bude slavit a hrát (od tklivých písní po rázné) až dlouho do noci…Kromě Michala Prokopa & Framus Five bude k vidění například David Koller, The Primitive Groups, kapela Zrní, Pocta Petrovi Skoumalovi nebo mladá nadějná hvězda NeverSol.

Druhý den areál roztančí už v pravé poledne DJ Rádia 1 Ondřej Štindl. Pak se zatroubí a na scénu nastoupí hudebníci jako Laco Déczi, Vladimír Mišík & ETC nebo Vlasta Redl. Neméně zajímavé pak budou koncerty Lili Marlene nebo Lenky Dusilové. Nálada se bude postupně rozjíždět a půlnoc už bude ve znamení živé latinskoamerické kapely Faela.

 

A co dělat v čase, kdy se přeci jen nehraje? Návštěvníci se budou moci zastavit na kus řeči s Michalem Prokopem a nechat si podepsat jeho čerstvou vinylovou reedici alba Sto roků na cestě, dále pak u panelů výstavy, kterou Krásný ztráty live organizují společně s Popmuzeem a festivaly Metronome a Pohoda. Výstava nese název Kytary proti totalitě a na pěti panelech zobrazuje roli hudby při důležitých společenských změnách. Autory tří českých panelů jsou Aleš Opekar a Radek Diestler, slovenský panel připravil za tým festivalu Pohoda Oliver Rehák.

Doprava, poslední vstupenky a další informace

 

Pro návštěvníky, kteří se chystají dorazit na festival autem, bude v bezprostřední blízkosti areálu připravené velké parkoviště, kde pohodlně zaparkují. Pro ty, kteří pojedou autobusem či vlakem bude z Benešova zajištěna kyvadlová doprava až k všetickému statku. Svoz bude fungovat od druhé hodiny odpolední až do sedmé večer a jeho časový harmonogram bude vyznačen na plakátu v Nádražní ulici vedle vlakového nádraží v Benešově.

 

Ve stanovém městečku se půjde zabydlet už od páteční dvanácté hodiny. Od této doby tam bude také možné zakoupit kempenku. To se týká těch, kteří si ji nestihli zajistit rovnou se vstupenkou. Statek Všetice pak otevírá v pátek přesně ve 14:00 hodin.  „Budeme rádi, pokud přijedete včas, aby vám neunikl žádný z vašich interpretů. Je tu jedna objížďka. A Všetice je jedna z nejmenších osad v ČR. Malá časová rezerva, abyste se do areálu dostali včas, nikomu jistě neuškodí. Děkujeme za pochopení“, říká Vladimír Malák za Statek Všetice.Pořadatelé festivalu Krásný ztráty live pro velký zájem přidávají posledních 200 vstupenek!

Krásný ztráty live budou festivalem setkávání Odhalujeme, s kým si hostitel Michal Prokop zazpívá

Michal Prokop oslaví narozeniny na festivalu Krásný ztráty live. Mezi gratulanty bude i Laco Déczi a David Koller