Děti společně s myškou Klárkou a veverkou Terkou zachránily draka Karlíka

V neděli 5. ledna 2020 byla ve Frenštátě pod Radhoštěm zahájena už čtvrtá pohádková sezóna. Hned dvakrát zahrály svou veselou pohádku, O draku Karlíkovi a správném čištění zubů, oblíbené postavičky divadélka Ententýky veverka Terka a myška Klárka v podání Kateřiny Řeřichové a Hanky Dvořáčkové. Děti i dospělí tentokrát nejen zpívali, tancovali, taky trochu čarovali, ale především zachraňovali draka.

Malý sál frenštátského Domu kultury se zaplnil malými a velkými diváky hned dvakrát. Dvě kamarádky myška Klárka a veverka Terka se společně vydaly za dalším dobrodružstvím. A ne ledajakým! Rozhodly se jít na návštěvu k draku Karlíkovi, který je kamarádem myšky Klárky. Jenomže vypravit se za drakem není tak jednoduché, přece jen je to dvanáctihlavý drak. Celé toto dobrodružství s nimi prožívaly i děti. Společně postavili chrabrou armádu, pak ji zase rozpustili, zpívali, tancovali, čarovali a draka se bát nemuseli, protože drak Karlík nejí děti ani veverky a myšky, ale nejradši má marcipánové princezny. A z takových princezen draka Karlíka rozbolel zub. S tím mu ale veverka s myškou a všichni kamarádi v sále také pomohli, protože veverka Terka je expert na čištění zubů a od bolesti drakovi pomohl kouzelný zubní kartáček. Takže nakonec všechno dobře dopadlo a veverka Terka a myška Klárka si na oslavu, téměř se všemi dětmi, společně na pódiu zazpívaly a zatancovaly. „To bylo super!“ usmíval se malý voják Alexandr, když se vracel z armády šťastně zpátky za maminkou.

Pohádka o správném čištění zubů tak zahájila čtvrtou sezónu nedělních představení pro děti, které v duchu hesla „To je super novina, jdeme celá rodina“ připravuje Městské kulturní středisko společně s Odborem sociálních věcí Města Frenštát pod Radhoštěm. Stejně jako v minulé sezóně je i letos pro „pohádkové předplatilete“ připraven speciální bonus a domů tak odcházely dvě spokojené děti s dárkovým poukazem na něco dobrého do kavárny Fortissimo ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Hudba hrou aneb nevšední divadelní zážitky s Tomem a Honzou jsou připraveny na neděli 26. ledna 2020 v malém sále frenštátského Domu kultury a to hned dvakrát ve 13.30 a 15.30 hodin. Hravé hudební představení s podtitulem Járádrytmus tyrádrytmus, ve kterém dva profesionální hudebníci Tom (Kovanda) a Honza (Bradáč) dětem přiblíží hudbu a její základní části – melodii a rytmus, divákům hravou formou představí vznik hudby jako takové, řekne jim něco o její důležitosti pro člověka a jejich vzájemném vztahu už od samého počátku civilizace. Toto propojení si ukáží na jednotlivých historických obdobích. Představení se ponese v odlehčeném a vtipném duchu za doprovodu melodií a rytmů na rozličné nástroje. Děti budou během celého představení zapojovány aktivně do děje. Vstupenky na obě představení jsou v prodeji ve frenštátském Turistickém informačním centru.

Foto: David Šrubař