Advent na Kačině – Kouzelné Vánoce a podivné tradice

Co vše přinese druhá adventní neděle na Kačině? Celodenní vánoční akce bude opět patřit vánočním tradicím, zvykům a řemeslům. Oproti loňskému roku se ovšem letos vypravíme za hranice Kačiny a podíváme se za zvyky nejen českými, ale i zahraničními. Víte, kdo nosí dárky v Itálii, jaká štědrovečerní večeře se podává v Japonsku nebo čím zdobí stromeček v Argentině? V jedinečných prostorech zámeckých sklepů bude návštěvníky čekat adventní trh plný vánočních lákadel, ručních výrobků a tvořivých dílniček, kde si nejen děti mohou vlastnoručně vyrobit vánoční dárek či dekoraci a vyzkoušet světové vánoční tradice.

Termín konání: 10. 12. 2023

Advent na Kačině – celodenní akce s programem

Advent na Kačině

Kouzelné Vánoce a podivné tradice

Po celý den nebudou chybět oživené prohlídky vyzdobených interiérů s představením Komorné Lidky adventní sen nebo vánočně naladěný Duch Rudolf se svou hraběnkou. Určitě nevynechejte koncert dětského sboru Palášek v Chotkovské knihovně nebo divadelní představení Klubu přátel divadla.

Na nádvoří zámku budou návštěvníky čekat různé slané i sladké dobroty, chybět nebude ani klasický vánoční punč či svařák na zahřátí i v nealko verzi pro děti, stánky s řemeslnými výrobky a samozřejmě vánoční nálada. Děti mohou zároveň využít kačinskou pobočku Ježíškovi pošty a poslat svůj dopis s vánočním přáním nebo přinést vlastnoručně vyrobenou ozdobičku na strom u dřevěného betlému. Svá přání mohou nejen děti pošeptat Ježíškovi u betlému v životní velikosti v zámecké kapli.

Adventní náladu doplní vánoční výzdoba zámeckého parku a zámku nebo tradiční zabíjačkové hody v areálu kočárovny. Ve vstupním rondelu zámku bude po celý advent k vidění Výstava betlémů z různých koutů Čech a Moravy a bude zde i letos umístěn „obdarovávací“ vánoční strom. Dárky osamělým seniorům je možné nosit v průběhu celého adventu, předány pak budou prostřednictvím sociálních pracovníků před poslední adventní nedělí.

Zůstat můžete až do rozsvícení adventní svíce za přítomnosti rodiny Chotků a doprovodu koled v podání dětského sboru, kterým celý program druhé adventní neděle zakončíme. Přijďte načerpat sváteční atmosféru a odpočinout si v předvánočním shonu.

Vstupenky lze zakoupit on-line i na místě.

Akce probíhá v rámci oslav 200. výročí zahájení pobytu hraběcího rodu Chotků na Kačině.

 

Více informací a podrobný program naleznete ZDE

Zdroj a foto : Národní zemědělské muzeum