StarDance X. řada – 5. soutěžní večer

Zbývajících sedm soutěžních párů předvedlo jive, waltz a quickstep. Perličkou večera bylo úvodní speciální vystoupení profesionálních tanečních mistrů několikanásobných mistrů ČR v desetitancích Davida Odstrčila a Tary Bohak, kteří zatančili waltz a quickstep. Svým tanečním vystoupením inspirovali taneční páry, jelikož waltz i quickstep byly na programu 5. soutěžního večera.

Hosté 5. soutěžního  večera X. řady StarDance

V hledišti jsme mohli vidět účastníky X. řady StarDance, kteří do 5. soutěžního večera nepostoupili Noru Fridrichovou, Tonyu Graves i Xindla X. Taneční vystoupení sledovala také Ester Geislerová či Dana Morávková s Petrem Maláskem.

 

Veronika Khek Kubařová a Dominik Vodička

První soutěžní pár dnešního večera zatančil jive na skladbu „Wake me up before you go go“. Tématu skladby odpovídal začátek jejich vystoupení, kdy se probouzeli v posteli. Na parketu roztančili hravý a energický jive. Po vyčerpávajícím tanečním výkonu, ulehli opět do postele.

Při slovním hodnocení Richard Genzer konstatoval, že když on tančil, jeho příběh byl opačný, jelikož nejdříve tančil a teprve potom skončil v posteli. Podle jeho názoru v jejich jive byla přítomna energie i úsměv. Tatianě Drexler se líbil začátek. Kroky i choreografie byly dobré, jen by doporučila napnout ruce a zrychlit nohy a tančit celou duší. Podle jejího názoru byl tanec málo dynamický. S Tatianou nesouhlasil Jan Tománek, který srovnával jive s jejich předchozím tancem, kterým byla rumba – ta se vyznačovala skvělou technikou, ale  byly při ní patrné známky nervozity, zatímco dnešní jive byl uvolněný a ocenil také skvělý výraz. Zdeněk Chlopčík očekával od tanečního páru oslňující výkon, ale postrádal více energie a rychlé nohy, oproti poslednímu tanečnímu vystoupení, kterým byla rumba, dnes z jejich jivu byla patrná nervozita a obavy.

V bodovém hodnocení získali od Richarda Genzera známku devět a od Zdeňka Chlopčíka šestku, zbývající dva členové poroty se shodli na známce osm.

 

StarDance: Veronika Khek Kubařová a Dominik Vodička

Karel “Kovy“ Kovář   a Veronika Lišková

Quickstep začíná Veronika na pultu porotců a Karel k ní přibíhá ze schodiště. Richardovi Genzerovi se jejich tanec líbil, ocenil  dobré držení. Jan Tománek také kladně hodnotil držení, ale podle jeho názoru tanec působil poněkud strnule.

V bodovém hodnocení Richard Genzer a Zdeněk Chlopčík udělili známku devět, Tatiana Drexler a Jan Tománek se shodli na osmičce.

StarDance: Karel“Kovy“ Kovář a Veronika Lišková

Matouš Ruml a Natálie Otáhalová

Matouš tvrdí, že rychlé tance mu vyhovují víc, protože nemá čas myslet na to, jak tanec vypadá. Zřejmě mu jive na skladbu Hafanana opravdu vyhovoval, protože publikum při jejich vystoupení aplaudovalo.

Zdeněk Chlopčík ocenil skvělou atmosféru a obrovskou energii i rychlé nohy, ale při sólo kopkách byly nohy pomalé a zaznamenal, že  točky byly mimo rytmus. Tatiana Drexler označila jejich vystoupení za fantastické, výborné. Určité rytmické nejistotě nepřikládala velký význam, protože vystoupení bylo napínavém rychlé, s rytmickými změnami a byl to jive.

Při bodovém hodnocení tři porotci udělili známku nejvyšší, Zdeněk Chlopčík byl kritičtější a zvedl známku osm.

StarDance: Matouš Ruml a Natálie Otáhalová

Gabriela Koukalová a Martin Prágr

Tanečníci se objevili na schodišti s lyžařskými hůlkami a „sjeli“ dolů na parket, aby zatančili quickstep. Jejich taneční vystoupení publikum povzbuzuje potleskem.  V závěru tance se na parketu objevují další dva lyžařští tanečníci Michal Bureš a Jan Kohout.

Při krátkém rozhovoru s Terezou Kostkovou se Gabriela svěřila, že měla zdravotní problémy s nohou a velmi intenzivně si přála tančit a aby tanec zvládla a přání se jí splnilo a tanec dopadl dobře. Na generální zkoušky s ní chodí její manžel Petr Koukal, který ji chválí. S hodnocením Gabrielina manžela souhlasil i Jan Tománek, kterému se líbila technika, postavení i výraz – vše bylo na jedničku. Jen u rychlých tanců doporučuje zpevnit střed těla. Na dotaz moderátora večera Marka Ebena co si má představit pod pojmem střed těla se rozpoutala diskuse mezi Zdeňkem Chlopčíkem a Janem Tománkem, každý z nich charakterizoval střed těla jinak. Zdeněk Chlopčík poté ocenil rychlou a náročnou choreografii, k práci nohou a chodidel neměl výhrad, doporučil by však hlavu a ramena naklonit více dozadu.

V bodovém hodnocení Richard Genzer a Jan Tománek udělili známku devět, Zdeněk Chlopčík a Jan Tománek se shodli na známce sedm.

StarDance: Gabriela Koukalová a Martin Prágr

Miroslav Hanuš a Adriana Mašková

Zatančili waltz, který Miroslav charakterizoval jako elegantní pohyb stárnoucího milovníka. Jeho charakteristice odpovídá i začátek vystoupení, kdy recituje báseň a obléká Adrianě plášť. Poté na parketu tančí každý sólově až když odloží pláště, začínají tančit waltz v páru. Choreografie zahrnuje točku i figury s výdrží. Nakonec Adriana odchází z parketu s Miroslavovým pláštěm.

Richard Genzer prohlásil, když vidí tančit Miroslava, dýchne na něj první republika. Miroslavův tanec přirovnal k prvorepublikovému automobilu, který přes všechny drobné poruchy jede pořád dál a doporučil Miroslavovi, aby vydržel a jel také stále dál. Tatiana Drexler vysvětlila, že od ní dostane Miroslav vysokou známku za krásný tanec v páru. I když jeho výkon byl technicky lepší v sólové části,  to nevadí, protože v páru byl úžasný tanečník.

Při bodovém hodnocení Tatiana Drexler svému slovu dostála a zvedla desítku, ostatní členové poroty hodnotili známkou osm.

StarDance: Miroslav Hanuš a Adriana Mašková

Jakub Vágner a Michaela Nováková

Jejich taneční vystoupení začíná na lavičce, kdy Jakub čeká na Michaelu. Pak na parketu roztančí krásný quickstep plný poskoků, a nakonec oba opět usednou na lavičku.

Tatiana Drexler konstatovala, že Jakubovi kroky na začátku vzaly dech, přesto dokázal dotančit do konce a závěr vystoupení byl opět velmi pěkný. Zdeněk Chlopčík konstatoval, že když Jakub tančil sám, jeho tanec byl velmi dobrý, rytmicky dobře zvládnutý a uvolněný, ale bylo vidět, že tanec v páru mu už tolik nesvědčil. Tento rozpor si vysvětluje tím, že Jakub je spíš sólista a na ryby chodí také sám.

Po slovním hodnocení poroty se Tereza Kostková přidala s oceněním  mikroscénky na začátku, která se jí velmi líbila.

Při bodovém hodnocení udělil Richard Genzer známku osm, Zdeněk Chlopčík byl kritičtější a jejich taneční výkon ocenil známkou šest. Ostatní dva členové poroty se shodli na známce osm.

StarDance: Jakub Vágner a Michaela Nováková

Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský

Tomáš konstatoval, že je rozdíl , když si člověk může tančit sám pro radost oproti tanečnímu večeru, kdy musí dodržovat řadu přísných pravidel. Jejich jive začal saltem, které zařadili hned na začátek choreografie. Zdeněk Chlopčík při svém hodnocení vzal v úvahu složitost figur i atmosféru tance a stál před obtížným rozhodnutím jakou známku má páru udělit, protože něco se mu v tanci líbilo a něco ne. Proto když Radka nebude s jeho rozhodnutím spokojena, může podat kasační stížnost.

Také Jan Tománek v slovním hodnocení vyjádřil určitou rozpolcenost., Doporučil méně salt a výrazových prvků a více tance. Vystoupení na něho působilo strnule, bylo v něm málo jive, ale z hlediska diváckého bude jejich vystoupení jistě úspěšné. Tatiana Drexler ocenila, že tanec byl v rytmu a výrazové pasáže byly dobré.  Richard Genzer konstatoval, že jsou párem, který se s každým soutěžním večerem zlepšuje.

Po hodnocení poroty položila Tereza Kostková Radce otázku, v čem vidí svůj největší progres. Radka za největší posun považuje, že je schopna tančit v páru, protože její manžel netančí.Je pro ni těžké udržet rytmus, kroky – to všechno musela nadřít. Její taneční partner vidí největší progres v tom, jak se Radka dokáže rychle učit.

Bodové hodnocení poroty bylo různorodé a známky byly sestupné. Richard Genzer udělil známku osm, Tatiana Drexler sedm, Jan Tománek zvedl šestku a nejkritičtější byl Zdeněk Chlopčík, který jejich taneční výkon ocenil známkou pět.

StarDance: Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský

Rozhodnutí

Na závěr večera opět přišlo nepříjemné čekání na rozhodnutí, který z párů dále v soutěži pokračovat nebude. Příští večer už na parketu neuvidíme Radku Třeštíkovou a Tomáše Vořechovského.

StarDance: Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský

Náhledové foto: M.Křepelka

Výsledky Stardance 2019