Francouzský trh na Kampě již podvanácté

Již podvanácté se můžeme potkat v přátelské atmosféře a francouzském stylu ve stínu stromů na Kampě.

Termín:

10. července – 14. července 2019 od 10 do 22 hod.Francouzský trh na Kampě 2019

Ve dnech 10. – 14. července 2019 se pražské náměstí Na Kampě opět promění v klasickou francouzskou čtvrť. Na své si zde přijdou milovníci dobrého jídla, hudby i francouzské atmosféry. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečná vína, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstíčku u Karlova mostu.

Francouzský trh na Kampě
Francouzský trh na Kampě

Letošní ročník nabídne ještě více vystavovatelů a specialit francouzské gastronomie. Návštěvníci se nově mohou těšit na nejrůznější druhy šumivého vína z Alsaska, Burgundska nebo Savojska. Poprvé se na trhu objeví i pekárna Nostress, která nadchne širokou nabídkou lahodných francouzských koláčů a křehkého pečiva. Cukrárna Milliéme představí slavné makrónky a tradiční tartaletky. Další novinkou je stánek Le Marché určený výhradně čerstvým ústřicím z Normandie či Bretaně.

Trhy se na Kampě konají již po dvanácté, což z nich dělá jeden z nejstarších gastronomický festivalů v Praze. Nejen na Kampě bude znát francouzská přítomnost, tento rok totiž slaví sté výročí francouzská ambasáda sídlící na Malé Straně, jen kousek od místa konání akce.

„Trhy na Kampě zrají jako dobré víno a jejich pověst už přesahuje hranice České republiky. Již od ledna nám chodí dotazy z Německa, Rakouska, Itálie, Anglie nebo Ruska. Někteří pražští průvodci nás dokonce zahrnuli do svého programu! Těší mě, že jsou trhy na Kampě takto oblíbené a návštěvníci už vědí, že si zde užijí chvíle pohody a vychutnají si sklenku vína, sýry, uzeniny nebo nyní i ústřice,“ říká organizátor Thomas Bouton. Pořadatelé festivalu nevybírají žádné vstupné, veškerá konzumace se hradí u jednotlivých prodejců hotově nebo platební kartou.

Francouzský trh na Kampě
Francouzský trh na Kampě

Francouzské trhy ale nejsou pouze o jídle. Dokonale uvolněnou atmosféru dokreslí každý den
i hudební doprovod. Poprvé se představí mimo jiné i kvarteto Les Doigts Tordus z Auvergne nebo hudebníci Tria Romana Pokorného.

 

Francouzský trh na Kampě 2019

Le Marché – Tučné a zdravé, letošní partner nabídne výběr čerstvých ústřic z Normandie a Bretaně, také jeden stánek se speciální selekcí letního víno, jeden stánek s gurmánskou fois gras a jeho Sauternes vino, a také domácí ovocné limonády.

Francouzský trh na Kampě 2019

Po prvé se této akce zúčastní pivovar Alaryk a jeho francouzské přírodní bio pivo.

Více informací naleznete ZDE: