Velká cena Sao Paula – nedělní závod – vítězství týmu MERCEDES-AMG PETRONAS F1

MERCEDES-AMG PETRONAS F1 TEAM získal své první vítězství v sezóně hvězdným výsledkem 1:2 v Interlagosu, kde George Russel získal své první vítězství v Grand Prix.

• George Russell získal suverénně první vítězství ve své kariéře F1, vedl z pole position a řídil závod zepředu. Pro Mercedes to bylo 125. vítězství v F1.
  • Lewis Hamilton byl v prvních kolech vytlačen Maxem Verstappenem z tratě, z místa 8 dojel na druhém místě, jen něco málo přes jednu sekundu za svým týmovým kolegou.
  • George také zajel 100. nejrychlejší kolo v F1 pro Mercedes, nepatrně rychleji než Lewis.
  • Tým stáhl ztrátu na druhé místo v poháru konstruktérů na 19 bodů poté, co se Ferrari probojovalo zpět k silnému umístění na P3/P4. V Abu Dhabi se hraje o všechno!
2022 Sao Paolo Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

GEORGE RUSSELL

„Jaký úžasný pocit. Velké poděkování patří celému týmu, že mi to umožnil. Byla to emocionální horská dráha, tato sezóna, tento závod. Cítil jsem že to mám pod kontrolou, Lewis byl superrychlý, a když jsem pak viděl safety car, myslel jsem si, že to bude těžký konec. Dostal mě pod tak velký tlak. Ale jsem moc rád, že jsem vyhrál. V in-lapu se všechny tyto vzpomínky vynořily, začal jsem s mámou a tátou na motokárách, prošel jsem a měl veškerou podporu, kterou jsem měl od své rodiny, mé přítelkyně, mého trenéra, mého manažera.  Také od Gwen, která mi jako první dala příležitost dostat se do programu s Mercedesem, a James Vowles a Toto. Nemohu všem dostatečně poděkovat.“

2022 Brazilian Grand Prix 2022, Sonntag – LAT Images

LEWIS HAMILTON

„Musím  vyjádřit obrovské gratulace Georgovi, jakou úžasnou jízdu dnes předvedl, včera odvedl úžasnou práci ve sprintu, takže si to opravdu zaslouží. Můj tým, jsem tak hrdý na všechny v továrně i tady. To je neuvěřitelný výsledek – tento rok jsme tak tvrdě pracovali, abychom dosáhlii 1-2 a vyhráli. To je nesmírně, nesmírně zasloužené pro všechny, takže vám všem patří velký dík!“

ANDREW SHOVLIN

„Jedna pěkná věc na tom mít rok bez výher je, že si připomenete, jak jsou výjimečné a jak je příjemné je zažívat. Jaký úžasný výsledek; obrovská gratulace Georgovi, který zajel perfektní závod – to  bude bezpochyby první z mnoha. Pro Lewise to bylo také fantastické zotavení, mysleli jsme si, že po kolizi s Maxem byl mimo hru, ale předvedl skvělou jízdu, aby se vrátil na P2. Tým v Brackley a Brixworthu odvedl úžasnou práci, aby to vše bylo možné, netušili jsme, že toho budeme schopni dosáhnout vzhledem k tomu, kde jsme byli na začátku roku, ale dnes jsme rádi, že sezona byla dost dlouhá, protože jsme si tento výsledek nechtěli nechat ujít. Inženýři a piloti jasně odvedli dobrou práci, když dostali vůz na správné místo, a to během jediného pátečního tréninku, pneumatiky jsme používali dobře a bylo skvělé vidět, že tempo je silné. Těšíme se na poslední závod v Abu Dhabi; byla to těžká sezóna pro celý tým, ale dala nám ještě větší motivaci pro rok 2023, abychom si byli jisti, že se můžeme rozjet.“

Zdroj: MERCEDES-AMG PETRONAS F1 TEAM