Tým DS hodnotí před závodem ABB FIA Formule E v London E-Prix dosavadní výsledky

Už od svého uvedení na trh v roce 2015 je elektrifikace základním principem identity společnosti DS Automobiles. Společnost DS Automobiles, první prémiová značka, která se dostala do Formule E, úspěšně pokračuje ve svém zapojení do tohoto „uhlíkově neutrálního“ mistrovství světa a současně vyvíjí elektrickou řadu automobilů.

DS Automobiles – vizionářský výrobce automobilů

V návaznosti na tituly pilotů  a týmů získané v sezóně 5 se DS Automobiles znovu zapsal do historie Formule E zajištěním nového dvojnásobného titulu v sezóně 6, čelili soupeřům týmů některých značek zvučných jmen v automobilovém průmyslu . Díky lidem zapojeným do tohoto inovativního programu se dostali na přední místa ve 100% elektrických závodech.

Technologie E-TENSE, která  vítězí na městských okruzích, je  aplikována u celé řady automobilů DS, se 100% elektrickým pohonem:  DS 3 CROSSBACK E-TENSE, plug-in hybridů DS 7 CROSSBACK E-TENSE, DS 9 E-TENSE a DS 4 E-TENSE.

Formule E firmu na této cestě doprovází a pomáhá nám představit si mobilitu zítřka. ABB FIA Formule E Mistrovství světa 2020–2021 je pro tým  další výzvou.

BROOKLYN STREET CIRCUIT, UNITED STATES OF AMERICA – JULY 10: Jean-Eric Vergne (FRA), DS Techeetah, DS E-Tense FE21, Sebastien Buemi (CHE), Nissan e.Dams, Nissan IMO2, and other drivers practice their start procedures at the end of FP2 during the New York City E-Prix I at Brooklyn Street Circuit on Saturday July 10, 2021 in New York City, United States of America. (Photo by Sam Bloxham / LAT Images)

Zhodnocení předchozích sezón 2019/2020:

Santiago – Závod 3

Po dvou náročných prvních závodech v Saúdské Arábii byli piloti a jejich vozy podrobeni naplno zkoušce v dusném lednovém jihoamerickém žáru. „Tonio“ stále vedl a jeho inženýři mu tři zatáčky od cílové čáry zavolali, aby ubral plyn a ochránil motor vozu a zajistili mu první pódiové umístění s týmem DS TECHEETAH.

Mexico – Závod 4

Po startu z pozice 9. na startovním roštu absolvoval António Félix Da Costa pozoruhodný závod. Jean-Éric Vergne – odstartoval z 8. místa, dojel na 4. místě – také ukázal, proč jsou piloti týmu DS TECHEETAH nejrychlejšími závodníky. Předvedli neuvěřitelnou týmovou práci, oba muži prokázali skvělého týmového ducha, díky kterému DS TECHEETAH získal nejvyšší počet bodů v závodě.

Marrakech – závod 5

Tvrdá práce přináší výsledky. „DAC“ ( Da Costa)  si nakonec dokázal zajistit první pole position a první vítězství s týmem DS TECHEETAH. Jean-Éric Vergne, 11. na startovním roštu, předvedl vzrušující show pro svůj tým a fanoušky a skončil i přes zdravotní problémy na 3. místě. Toto první dvojité pódium sezóny bylo silnou motivací pro celý tým.

Berlin Závod 6 a 7

Po pětiměsíční pauze se šampionát vrátil s kalendářem šesti závodů do hlavního města Německa. Dlouhá pauza vyvolala řadu otázek, ale António Félix Da Costa přišel s několika přesvědčivými odpověďmi, obsadil pole position a vyhrál první a druhý ze šesti závodů! Dosud si žádný pilot na tomto šampionátu nepřipsal tři pole position / vítězství v řadě

Berlín závod 8

JEV“ získal přesvědčivé pole position na 3. berlínské E-Prix, na okruhu, kdy se jelo v opačném směru než v předchozích dvou závodech. Byl to velmi konkurenceschopný závod, kdy francouzský pilot skončil na 3. místě a tým DS Techeetah získal 30. pódium a posunul se tak blíže ke dvěma titulům.

Berlin Závod 9

Jean-Éric Vergne vybojoval pole position ještě jednou a sdílel přední řadu se svým týmovým kolegou Antóniem Félixem Da Costou. Pod šachovnicovou vlajkou se seřadili ve stejném pořadí, což DS TECHEETAH umožnilo získat dva tituly ve druhé sezóně v řadě. Poté, co v minulé sezóně zvítězil v šampionátu jezdců Jean-Éric Vergne, získal tentokrát António Félix Da Costa svůj první titul a DS TECHEETAH svůj druhý titul výrobců. Byl to historický okamžik, který přinesl týmu dva tituly, které bude obhajovat v nové sezóně 2021.

Zdroj: DS Automobiles

Představení týmů Formule E: DS TECHEETAH