Pozitivní zkouška: Opel Corsa-e Rally je připraven závodit

  • Tři dny testování, celkem 1 500 kilometrů
  • Čtyři Corsa-e Rally simulovaly dvě kola Mistrovství Německa v rallye
  • Debut ADAC Opel e-Rally Cupu v roce 2021: osm kol, před nimiž proběhla testovací akce

Testování Opel Corsa-e Rally

Opel jede na elektrický pohon – realita, která jek vidění na běžných silnicích a brzy i speciálech. Opel Corsa-e Rally je první plně elektrický soutěžní vůz od výrobce automobilů. Příští rok budou elektromobily nesoucí slavný blesk soutěžit v sérii jedné značky, ADAC Opel e-Rally Cupu. Minulý týden byly čtyři Corsa-e rallye připravené společností Opel Motorsport podrobeny náročným testům.

Po tři dny v testovacím centru TRIWO v Pferdsfeldu (Německo) byly v rukou pilotů Marijana Griebela, Horsta Rottera a Volkera Strycek, proslulého továrního pilota Opel. Automobily poháněné elektrickou jednotkou o výkonu 100 kW (136 k) najely bez větších problémů celkem 1 500 kilometrů. Corsa-e Rallye vychází z modelu Opel Corsa-e, který vyhrál Zlatý volant v roce 2020.

Opel Corsa-e Rally

Během tří dnů zkušebního programu byly simulovány dvě kompletní kola Mistrovství Německa v rallye s etapami, jízdami po silnici a zastávkami v boxech. Bylo tedy možné odpovědět na otázky, které se konkrétně týkají elektromobility, jako je doba, po kterou bylo možné řídit, doba potřebná k dobití, řízení teploty baterie a softwarové zákony. Poprvé bylo možné všechny tyto problémy studovat v prostředí rallye. Automobily také najely na dlouhé vzdálenosti, aby otestovaly odolnost nových komponentů.

„Byla to cenná zkouška, kterou Corsa-e Rally absolvovala bezchybně,“ řekl Jörg Schrott, ředitel Opel Motorsport. „Shromáždili jsme důležitá data a výzvy, které nám pomohou čelit Opel e-Rally Cupu v roce 2021. Bohužel nebylo možné uspořádat několik testovacích soutěží, které se měly uskutečnit s našimi vývojovými vozy, kvůli omezením uloženým v souvislosti s Covid-19. Díky tomu byla naše simulace rallye v Pferdsfeldu ještě důležitější. Corsa-e Rallye je nyní připraven závodit. „

Opel Corsa-e Rally (11/2020)

Pohár ADAC Opel e-Rally cup se bude skládat z osmi akcí, které se uskuteční od jara do podzimu 2021. Před samotným začátkem sezóny je plánována další přípravná rallye pro všechny registrované týmy.

Zdroj: https://fr-media.opel.com

Foto: Opel automobile GmbH