DACHSER zajistil dlouhodobou kapacitu pro letecké cargo

Dachser Air & Sea Logistics rozšiřuje svůj charterový program na trase mezi Šanghají a Frankfurtem nad Mohanem na období od května 2022 do dubna 2024. Společnosti to umožní i nadále nabízet svým zákazníkům spolehlivé přepravní kapacity. Dachser létá dvakrát týdně na trase mezi Asií a Evropou se širokotrupým letadlem, které najednou přepraví 33 tun nákladu.

Charterový program společnosti Dachser

Charterový program společnosti Dachser nabízí zákazníkům využívajícím letecké přepravy dodatečnou kapacitu, na kterou se ve svém plánování mohou spolehnout – zejména nyní, kdy jsou obchodní trasy mezi Asií a Evropou vážně zasaženy důsledky lockdownu v Šanghaji a válkou na Ukrajině a souvisejícími sankcemi. „Poptávka našich zákazníků po charterové kapacitě zůstává stále vysoká,“ říká Timo Stroh, Head of Global Air Freight skupiny Dachser, a dodává, „proto jsme vytvořili naši vlastní přepravní síť s pravidelným spojením mezi Asií, Evropou a Severní Amerikou, abychom na těchto trasách mohli nabízet flexibilní řešení.“

Dopady, které má současná situace na světové trhy, pociťuje i letecká nákladní doprava. Nedostatek kapacit už byl na trhu před vypuknutím pandemie koronaviru, současná situace se však nedávno výrazně zhoršila. Uzavření vzdušného prostoru kvůli válce na Ukrajině prodlužuje lety přibližně o dvě a půl hodiny. To znamená, že musí být přepravováno více paliva, jehož cena se zvýšila a jeho hmotnost snižuje kapacitu pro letecké cargo.

„Provozováním našich vlastních charterových spojení se nám otevírají kapacitní možnosti a dává nám to jistý stupeň nezávislosti s ohledem na manipulaci,“ uvádí Timo Stroh. Letecká síť nákladních přeprav společnosti Dachser je také úzce napojená na evropskou síť pozemních přeprav společnosti, takže její zákazníci mohou profitovat z realizace leteckých zásilek mezi Evropou a Asií od začátku až do konce. „Dokonce i v těchto turbulentních ekonomických časech se držíme vlastních charterů  a zajišťujeme pro naše zákazníky předvídatelné přepravní kapacity,“ uzavírá Timo Stroh.

 

Společnosti Dachser v České republice

Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s. poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Mezinárodní poskytovatel logistických služeb Dachser  uzavřel s E.S.T. v roce 2006 smlouvu o joint venture, proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010. Společnost je dnes specialistou na mezinárodní sběrnou službu a charterové přepravy, poskytuje kontraktní logistiku a služby s přidanou hodnotou a prostřednictví své divize Dachser Air & Sea Logistics zabezpečuje i letecké a námořní přepravy a celní služby do celého světa.

Dachser Czech Republic ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce Dachser Cargoplus) a dvou provozovnách (Letohrad a Frenštát pod Radhoštěm) v současné době zaměstnává na 600 lidí. Společnost disponuje téměř 53 tisíci paletovými místy pro skladování po celé České republice.

Skupina DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování

a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 31 800 lidí ve 376 pobočkách a má vlastní zastoupení ve 42 zemích světa. Za rok 2021 zrealizoval přepravu 83,6 milionů zásilek o celkové tonáži 42,8 milionů tun. Celkový konsolidovaný čistý obrat koncernu DACHSER v roce 2021 činil přibližně 7,1 miliard euro.

Více informací naleznete ZDE