S redakcí po Čechách

Mezi hrady a zámky ve východních Čechách najdou turisté řadu perel

Již pětiletá tradice společné prezentace Pardubického a Královéhradeckého kraje na veletrzích cestovního ruchu pokračuje i v letošním roce. Pod značkou Východní Čechy oba kraje na veletrhu Holiday World v Praze prezentují hrady a zámky obou regionů. Zahájení veletrhu se jako již tradičně zúčastnili oba hejtmani Martin Netolický a Jiří Štěpán společně s krajským radním Královéhradeckého kraje pro oblast […]

Read More

Loňská kampaň Není zvěř jako zvěř je Zlatá pecka

Odpadkoušovitých si v loňském roce získaly pozornost nejenom veřejnosti a médií, ale i odborníků. Ti naší kampani Není zvěř jako zvěř včera při slavnostním vyhodnocení soutěže kreativity v reklamě udělili ocenění Zlatá pecka, které udělují tomu nejlepšímu z české a slovenské reklamy za uplynulé období.

Read More

Kladské pomezí si připomíná 200. výročí narození Boženy Němcové

Božena Němcová, nejslavnější česká spisovatelka, strávila velkou část svého života v Ratibořicích, které jsou součástí turistického regionu Kladské pomezí. Letos uplyne 200 let od jejího narození.

Read More

Sloup v Čechách, místo k rozjímání

Nemajíc vlastní motorové vozidlo, naše putování po české krajině závisí často na jízdních řádech veřejných dopravců, které jak všichni víme, byly v posledních letech značně zredukovány. Z Prahy vyjíždíme autobusem a s jedním přestupem v České Lípě za cca 2 hodiny vystupujeme na upravené a informační tabulí vybavené zastávce ve Sloupu v Čechách.

Read More

Zažijte tradiční obyčej Masopust ve skanzenu Veselý Kopec u Hlinska

V sobotu 1. února 2020 se v prostředí muzea v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční první program letošního roku – Masopust. Můžete zhlédnout tradiční obyčej, který je od roku 2010 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Masopustní obchůzku na Veselém Kopci letos předvedou obyvatelé ze Studnic u Hlinska. Masopustní obchůzky a masky na Hlinecku […]

Read More

Masopustní zabijačka na zámku Ohrada

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství zve v sobotu 15. února 2020 na lovecký zámek Ohrada všechny ty, kteří si chtějí vychutnat atmosféru tradiční zabijačky. Masopustní akce nabídne veselici s maskami a připomene místní zvyky s masopustem spojené i hojnost jídla typickou pro toto období.

Read More

Pytloun Hotels otevřela v Krušných horách Pytloun Wellness Hotel Hasištejn

Česká hotelová síť Pytloun Hotels dále expanduje a v prosinci 2019 otevřela uprostřed nádherné přírody Krušných hor, 100 m od zříceniny hradu Hasištejn u obce Místo svojí již 12 pobočku – 4* Pytloun Wellness Hotel Hasištejn. Hotel a okolí uprostřed lesů je ideální jak pro hosty, kteří hledají klid a odpočinek, tak pro aktivní sportovce […]

Read More

Záchrana pardubického zámku začala před sto lety. Koupil ho Musejní spolek

V sobotu 25. ledna uplyne přesně 100 let od koupě pardubického zámku Musejním spolkem. Zámek, který do té doby patřil velkostatku barona Richarda Drascheho z Wartinbergu, fungoval tehdy jako činžák i sídlo výrobních firem. S novým majitelem začala jeho obnova, která s různou intenzitou pokračuje dodnes.

Read More

Jak vypadal pracovní den horníků poznáte v hornickém skanzenu Mayrau

V obci Vinařice u Kladna můžete navštívit zajímavý Hornický skanzen Mayrau (pobočka Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně).

Read More

NP České Švýcarsko: Vývrat v Tisé odhalil fosílie, uvidíte je v ústeckém muzeu

Vývrat břízy v Tiských stěnách odkryl ke konci loňského roku pískovcovou vrstvu s fosíliemi z druhohor, z geologického období křídy (stáří cca 90 mil. let).

Read More