Rakousko

Přírodní park Kaunergrat

9.10.2018

Přírodní park Kaunergrat se rozprostírá od vrchní části údolí Inntal až k Oetztálským Alpám a zahrnuje při tom údolí Pitztal, Kaunertal a také části údolí Inntal.

Read More

Rakouské vyhlídkové silnice – Silvretta-Hochalpenstraße, Vorarlbersko

27.9.2018

Panoramatická trasa s přezdívkou „Alpská silnice snů“ měří 22,3 kilometrů a vede z Patenen in Montafon ve výšce1.051 m.n.m přes 34 zatáček až do Bielerhöhe ve výšce 2.032 m.n.m. a dále do Galtüru v tyrolském paznauntalu ve výšce 1.584 m.n.m. Návštěvníky lákají dechberoucí horské kulisy a průzračná horská jezera, na která po cestě narazíte.

Read More

Objevte tyrolské přírodní parky a národní park Hohe Tauern (Vysoké Taury)

19.9.2018

Objevte tyrolské přírodní parky a národní park Hohe Tauern (Vysoké Taury) a užijte si ohromná horská pohoří, divoké ledovcové potoky, majestátní tyrolské skalní orly a zvědavé sviště stejně jako i jedinečné barevné skvosty alpského světa rostlin.

Read More

Rakouské vyhlídkové silnice – Schlegeis-Alpenstraße, Tyrolsko

18.9.2018

13,3 kilometrů dlouhá trasa Schlegeis Alpenstraße v Zillertalských Alpách začíná v horské vesnici Ginzling ve výšce 1.000 metrů nad mořem. 8 zatáček a 4 úzké tunely, hrubě vytesané do skály a nespočet krásných výhledů na horské štíty až k smaragdově modrému jezeru Stausee ve výšce 1.800 metrů.

Read More

Slavnostní shánění dobytka

17.9.2018

Toto je zlatý hřeb tyrolského podzimu: Slavnostní shánění dobytka je stará tradice s explozí barev, vůní a zvuků zvonců.

Read More

Rakouské vyhlídkové silnice – Nockalmstraße, Korutany

4.9.2018

35 kilometrů dlouhá Nockalmstraße z Innerkremsu na severu a obcí Reichenau na jihu je jednou z nejrozmanitějších alpských vyhlídkových silnic v Rakousku. Od začátku května do konce října ji můžete navštívit buď autem, na motorce nebo v autobusu.

Read More

Rakouské vyhlídkové silnice – Dachsteinská vyhlídková silnice, Štýrsko

27.8.2018

Dachsteinská vyhlídková silnice spojuje oblast Ramsau am Dachstein s dolní stanicí lanovky Dachsteiner Gletscherbahn. Postavena byla v roce 1961, na délku měří 6,3 kilometru a klikatí se až do výše 1.700 metrů nad mořem.

Read More

Objevte rozlehlé kvetoucí zahrady zámku Herberstein.

24.8.2018

Poznejte jeho historii a spolu s dětmi navštivte zoologickou zahradu Svět zvířat Herberstein. Pro milovníky umění je tu Muzeum Gironcoli.

Read More

Rakouská CK Sabtours zahájila ve Velehradu cestování po Evropě

20.8.2018

Autobusové poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech Evropy jsou jednou z nabídek cestovní kanceláře Sabtours z rakouského Welsu. Pro letošní podzim cestovní kancelář pořídila zcela nové autobusy, jeden z nich se na vůbec první cestu vydal na Moravu a na evropských silnicích bude několik let propagovat Českou republiku.  

Read More

Vyhlídková silnice se sochami v oblasti Sauwald, Horní Rakousko

20.8.2018

Při jízdě po vyhlídkové silnici se otevírá pohled na údolí Dunaje, na severně položenou náhorní plošinu Mühlviertel a region Nieder-Ost-Bayern. Výškové rozdíly na celé 25 kilometrů dlouhé trase mohou být výzvou pro vášnivé cyklisty.

Read More

Vyhlídka na horský výběžek Hochwechsel, Dolní Rakousko

6.8.2018

Vyhlídková silnice vede na 1.743 metrů vysoký horský výběžek Hochwechsel v regionu Joglland-Waldheimat – horský hřeben, který spojuje Štýrsko a Dolní Rakousko.

Read More

Panoramatická cesta na hrad Forchtenstein, Burgenland

2.8.2018

Pozdně středověký hrad Forchtenstein ze 13. století, usazený na široko daleko nejvyšší skále nad stejnojmenou vesnicí, je dostupný skrze vyhlídkovou silnici.

Read More

Grossglocknerská vysokohorská silnice, Salcbursko

1.8.2018

Zřejmě nejslavnější alpská silnice propojuje na 48 kilometrech rakouské spolkové země Salcbursko a Korutany.

Read More

Bodamské jezero na hranicích Vorarlberska

31.7.2018

Jezero patří se svojí rozlohou 536 km2 mezi největší a nejstarší jezera Alp. Rozprostírá se na hranicích Rakouska, Německa a Švýcarska.

Read More

Původní přírodní klenot v Raurisu

23.7.2018

Okolo 80 tmavých bažin, sto let staré popadané smrky a zkamenělé borovice charakterizují krajinu tzv. „Rauriského pralesa“.

Read More