Top news

Výlety a cestopisy

Valencie , Španělsko

Město s atmosférou,ulice plné lidí různého věku a původu,pečlivě  udržované v čistotě. Budovy staré několik desítek let jsou opravené a s moderní zástavbou dokonale sladěné – Valencie , Španělsko

Read More

Údolí řeky Mosely

Quis color ille vadis, seras cum propulit umbras Hesperus et viridi perfundit monte Mosellam! Tota natant crispis juga motibus et tremis absens Pampinus et vitreis vindemia turget in undis.

Read More

ENRICHMENT – Zvířata v pohodě

Novinky v Zoo Praha, to nejsou jen nové přírůstky, ale také neustálé hledání nových způsobů, jak zvířatům zpestřit prostředí, vyplnit volný čas a stimulovat jejich přirozené chování – fyzickou i mentální aktivitu. K tomu slouží tzv. enrichment. Pražská zoo jej zvolila jako ústřední komunikační téma letošního roku, které se promítne do programu v areálu i do outdoorové reklamy.

Read More

Jak se bezpečně chovat v období jarních prázdnin

Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Připomeňme si proto pravidla bezpečného chování v období školního volna a užívání zimních radovánek. Děti a zpravidla i rodiče čeká volno, které tráví rodinnými aktivitami jako např. lyžováním na horách, popř. jinou formou relaxace. Seznamte se s následujícími doporučeními, které Vám pomohou jarní prázdniny prožít bezpečně. 

Read More

Nový toulavý autobus začal naplňovat svou misi

V Kamerunu probíhá v těchto dnech oficiální první jízda nového Toulavého autobusu. Ten povede k ochraně přírody další generaci dětí z okolí biosférické rezervace Dja na východě země.

Read More

Dominikánská republika: Cestovatelské trendy roku 2019

První příčku v žebříčku oblíbenosti mezi karibskými destinacemi obsadila vloni Dominikánská republika. V roce 2018 do země zavítalo na 6,5 milionu návštěvníků, což představuje meziroční nárůst o 6,2 procenta. Turisté přitom stále častěji cestují za zážitky a vyhledávají místa mimo notoricky známá letoviska. Pokračování tohoto trendu se očekává i letos.

Read More

Mláďata vzácné madagaskarské kachny

V ostravské zoologické zahradě se rozmnožila vzácná madagaskarská kachna. Tři mláďata čírky černoskvrnné se vylíhla 23. ledna. Návštěvníci mohou celou kachní rodinu pozorovat v expozici Madagaskar v pavilonu primátů.

Read More

Mladí ibisi z Ostravy míří do Španělska

Pětice mladých ibisů skalních z ostravské zoologické zahrady byla minulý týden vypravena na cestu do jižního Španělska. Zoo Ostrava se tak podruhé zapojuje do mezinárodního repatriačního projektu na záchranu jednoho z nejohroženějších ptáků světa. Ostravští ibisi přispějí k posílení divoké populace čítající sotva 600 jedinců.

Read More

TIP na výlet – Pulčínské ledopády

Pulčínské skály jsou největším skalním městem moravské části Karpat. Jsou tvořeny skalními stěnami, kamenným mořem, sutěmi a pseudokrasovými jevy. V zimním období navíc nabízejí jedinečnou podívanou – v kaňonu Ancona se tvoří několikametrové ledové rampouchy jedinečné svým zbarvením.

Read More