Výlety a cestopisy

Nejvzácnější druh v ZOO Tábor umí mňoukat „jako na lesy“

Masotra, samec fosy madagaskarské patří k nejvzácnějším zvířatům žijícím v ZOO Tábor. Nevěřili byste, jak hlasitě se tato zdánlivě klidná šelma středního vzrůstu dokáže projevovat. To se areálem zahrady nese zvuk připomínající mrzuté mňoukání kočky domácí, ovšem na rozdíl od ní je hlas táborského Masotry nesrovnatelně silnější!

Read More

Liberecká zahrada zahajuje pravidelná živá vysílání přímo ze zoo

Přestože je Zoo Liberec již třetí týden pro veřejnost uzavřena a návštěvnické stezky jsou liduprázdné, ve výbězích je stále živo. Dokládají to i krátká videa ze života chovaných zvířat, která liberecká zahrada pro své příznivce zveřejňuje každý den na sociálních sítích. Nově chystá ale i další projekt pro komunikaci s veřejností – pravidelná živá vysílaní […]

Read More

Ptačí budky vyrobené školami ve Světě Techniky putují do zoo

Dolní Vítkovice (DOV) a Zoo Ostrava jsou dva největší turistické cíle v Moravskoslezském kraji. Přestože se na první pohled může zdát, že se obě instituce věnují dost odlišným tématům, opak je pravdou. DOV i Zoo Ostrava již řadu let úzce spolupracují, a to především na poli vzdělávacím a vzájemnou propagací. U nejnovější společné aktivity se […]

Read More

Sloní samička pije od matky mléko

Samička slona indického, která se v pátek 27. března 2020 narodila v Zoo Praha, váží 92 kilogramů a měří 86 centimetrů. Od matky Tamary již pravidelně pije mléko. Za předpokladu teplého počasí ji chovatelé již za několik dní plánují vypustit do venkovního výběhu.

Read More

I přes uzavření areálu veřejnosti se život v trojské botanické zahradě nezastavil. Příchod jara mohou zájemci sledovat na webu i facebooku

Poprvé od chvíle, kdy byl v roce 1992 areál Botanické zahrady hl. m. Prahy natrvalo zpřístupněn návštěvníkům, zůstala zahrada dlouhodobě uzavřená. Nezvyklá situace se dotkla probíhající výstavy orchidejí, která musela být předčasně ukončena, i oblíbeného večerního provázení a pravděpodobně ovlivní též další chystaný program. Ačkoliv je areál zahrady v současnosti pro veřejnost nepřístupný, péče o cenné rostlinné […]

Read More

Nově narozené jehně bretaňského skřítka hned ráno uvítalo ošetřovatele

Z radostné události se právě těší ošetřovatelé i další pracovníci ZOO Tábor. Ovce ouessantská, nejmenší plemeno ovce na světě, jim totiž připravila překvapení v podobě čerstvě narozeného jehňátka. Chundelatý beránek, černý jako čert, se narodil v noci na pátek a už po ránu stál naprosto jistě na všech čtyřech končetinách a vítal zaměstnance přicházející do zoo.

Read More

Jsem „kačena”. Nevěříte? Tak jo, správně se to píše „cachena”

Zatímco psi vrtí ocasem, když například projevují radost, „kačena” – tedy správně se toto plemeno tura domácího píše „cachena” – používá svoji oháňku z úplně jiných důvodů.

Read More

Malí tučňáci Humboldtovi úspěšně přibývají na váze

Už kolem 2,5 kilogramu váží dvě letošní mláďata tučňáků Humboldtových. Vylíhla se v únoru v Zoo Praha, jejich rodiči jsou samice Sněhurka a samec Kulička. Zatím zůstávají v hnízdě a chovatelé je vyndávají jen kvůli pravidelné prohlídce a vážení.

Read More

Cestovní kanceláře v České republice jsou v težké situaci

Současná situace na trhu cestovního ruchu v České republice je v důsledku krizové situace COVID-19 také krizová… Jsme všichni, cestovní kanceláře i jejich zákazníci, v mimořádné situaci, kterou bohužel nikdo neočekával a která nemá v české ani evropské legislativě žádnou oporu. Totožná situace je, jak víme, ve všech ostatních státech EU.

Read More

V Zoo Praha přišla na svět sloní slečna

V pátek nad ránem se v Zoo Praha narodilo mládě slona indického.  Jedná se o samičku a váží 92 kilogramů. Ona i její matka Tamara jsou v pořádku. Otcem slůněte je samec Ankhor. Pražská zoo očekává narození ještě druhého mláděte, březí je i samice Janita.

Read More