Výlety a cestopisy

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Staroměstské náměstí

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí mají letitou tradici. Jsou to největší vánoční trhy nejen v Praze, ale i v Česku. Krásné historické náměstí každý rok přiláká mnoho našich i zahraničních turistů. V minulém roce obhájily umístění v TOP 5 podle CNN Travel!

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Pražský hrad

Pravou romantickou atmosféru vánočních svátků poznáte při návštěvě Pražského hradu.  Na náměstí U Svatého Jiří jsou pěkné klasické vánoční trhy. Nechybí zde tradiční řemesla například kovář, malování na ozdoby nebo ražba mincí. Najdete tu stánek s perníčky nebo speciality z gastronomie. Pro zahřátí si můžete dát svařáček.

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Václavské náměstí

V dolní části Václavského náměstí na Můstku se nachází klasické vánoční trhy. Pěkný umělý stromek a několik stánků. Stánky nabízejí klasický sortiment. Nechybí svařák z bílého i červeného vína, medovinu, horkou čokoládu.  

Read More

Turistická oblast Brdy a Podbrdsko bilancuje svůj první rok

Zelené srdce Čech. Tak je označována kouzelná a trochu divoká krajina lesů, plání a kopců s nádhernými výhledy. V roce 2018 vznikl spolek Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, aby citlivě rozvíjel cestovní ruch v tomto regionu, který byl dlouhá léta opomíjený. Nyní nastal čas pro rekapitulaci výsledků prvního roku jeho fungování.

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Náměstí Republiky Palladium

Vyhledávaným místem mezi turisty patří prostranství u obchodního centra Palladium. Krásný vzrostlý strom a klasické stánky nabízejí možnost odpočinku. Nejdete tu svíčky, věnce, hračky, vánoční ozdoby. Nechybí svařák, medovina, horká čokoláda a vánoční pochutiny.

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Tylovo náměstí

Čas adventu je časem setkávání s přáteli.  Nejlepší setkání je u vonícího svařáku. Praha nabízí mnoho možností kde zažít tu pravou atmosféru Vánoc.

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Náměstí Míru a Náměstí Jiřího z Poděbrad

Velké oblibě se těší trhy na Náměstí Míru u kostela sv. Ludmily. Patří mezi větší s příjemnou atmosférou. Vánoční strom který i když je umělý, má své kouzlo. Velice pěkný je i dřevěný betlém. Od stromku se jako paprsky vznáší drobná světélka, která dělající tu pravou atmosféru.

Read More

Krkonoše 2019 – Opravili jsme další kilometry cest

Letošní sezóna oprav komunikací vedoucích Krkonošským národním parkem je u konce. Opravili jsme 8 km turistických chodníků a 23 km cest. S podporou dotací Evropské unie tak pokračuje naše – již léta trvající úsilí – udržovat majetek státu v naší správě v dobrém technickém stavu.

Read More

Barborka v liberecké zoo

Ve středu 4. prosince 2019 má svátek Barbora, což znamená, že je čas nařezat si tzv. barborky. Větvičky z ovocných stromů se budou v zoo rozdávat v čase 14.00 – 16.00 v cukrárně Čapí hnízdo. Součástí akce budou i vánoční tvořivé dílničky. Od 13.00 do 15.00 (uzavření pokladny) návštěvníci dostanou k jedné zakoupené dospělé vstupence dětskou vstupenku zdarma.

Read More