S redakcí po Čechách

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Staroměstské náměstí

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí mají letitou tradici. Jsou to největší vánoční trhy nejen v Praze, ale i v Česku. Krásné historické náměstí každý rok přiláká mnoho našich i zahraničních turistů. V minulém roce obhájily umístění v TOP 5 podle CNN Travel!

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Pražský hrad

Pravou romantickou atmosféru vánočních svátků poznáte při návštěvě Pražského hradu.  Na náměstí U Svatého Jiří jsou pěkné klasické vánoční trhy. Nechybí zde tradiční řemesla například kovář, malování na ozdoby nebo ražba mincí. Najdete tu stánek s perníčky nebo speciality z gastronomie. Pro zahřátí si můžete dát svařáček.

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Václavské náměstí

V dolní části Václavského náměstí na Můstku se nachází klasické vánoční trhy. Pěkný umělý stromek a několik stánků. Stánky nabízejí klasický sortiment. Nechybí svařák z bílého i červeného vína, medovinu, horkou čokoládu.  

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Náměstí Republiky Palladium

Vyhledávaným místem mezi turisty patří prostranství u obchodního centra Palladium. Krásný vzrostlý strom a klasické stánky nabízejí možnost odpočinku. Nejdete tu svíčky, věnce, hračky, vánoční ozdoby. Nechybí svařák, medovina, horká čokoláda a vánoční pochutiny.

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Tylovo náměstí

Čas adventu je časem setkávání s přáteli.  Nejlepší setkání je u vonícího svařáku. Praha nabízí mnoho možností kde zažít tu pravou atmosféru Vánoc.

Read More

Kam v Praze v čase adventu na svařák – Náměstí Míru a Náměstí Jiřího z Poděbrad

Velké oblibě se těší trhy na Náměstí Míru u kostela sv. Ludmily. Patří mezi větší s příjemnou atmosférou. Vánoční strom který i když je umělý, má své kouzlo. Velice pěkný je i dřevěný betlém. Od stromku se jako paprsky vznáší drobná světélka, která dělající tu pravou atmosféru.

Read More

Dominanta letošních libereckých trhů je ruské kolo

V Liberci na Benešově náměstí vyrostlo po vzoru německých Drážďan prvně ruské kolo. Kdo z nás by alespoň jednou nenavštívil drážďanské trhy a nezažil jejich pestrost. Pro svoji atmosféru jsou vyhledávaným cílem turistů ze všech koutů Evropy. Stánky a atrakce jsou v obležení velkých i malých návštěvníků. Nikoho propojení vánočních stánků a atrakcí tipu vláčků […]

Read More

Kam pod stan poradí nová mapa kempů ve středních Čechách

Pokud jste vyznavači dovolené v přírodě, tak právě pro vás je určena nová mapa kempingových míst ve středních Čechách, kterou pro vás připravil tým Středočeské centrály cestovního ruchu. Poprvé tak najdete přehledně zpracované praktické a užitečné informace pohromadě.

Read More

Památky ve správě Národního památkového ústavu přilákaly více než 4,6 milionu návštěvníků

Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu za sebou mají další úspěšnou sezonu. Od ledna do září je navštívilo více než 4,6 milionu lidí. Nejsilnějším měsícem byl srpen, v němž na památky zamířilo více než 1,2 milionu zájemců.

Read More