Velká rodinná hra Déčka vylákala dětské diváky na více než sto tisíc výletů

Velká letní hra Déčka s podtitulem KONEC TELKY?! přilákala rodiny na více než sto tisíc výletů napříč republikou. Podobně jako v předchozích letech bylo úlohou soutěžících plnit dobrodružné úkoly a sbírat hesla, díky kterým se podařilo odvrátit pohromu a dodat telce opět šťávu. Dohromady se do hry během prázdninových měsíců zapojilo přes šestadvacet tisíc hráčů, 1110 nejlepších pak získá jednu z výher. Mezi nejnavštěvovanější místa letoška patřila pražská Kinského zahrada, botanická zahrada v Třeboni nebo Středověké opevnění města Nymburk.

Konec Telky?

Oblíbená prázdninová hra webu Déčka letos přilákala na šestadvacet tisíc rodin, které podnikly bezmála 103 tisíc výletů do 341 hradů, zámků, muzeí nebo přírodních atrakcí napříč celou republikou. Ti, kteří odevzdali během července a srpna alespoň tři nasbíraná soutěžní hesla prostřednictvím mobilní nebo webové aplikace a pomohli princezně Prze opět dodat telce šťávu, se automaticky zapojili do soutěže o hlavní ceny. 1110 nejúspěšnějších získalo deset televizorů, sto stavitelských deskovek a tisícovku cestovních her.

„Letní soutěž Déčka se stala už pravidelnou součástí prázdninového programu našich dětských diváků a jejich rodičů či prarodičů. Za dohromady devět ročníků se děti vydaly už na zhruba devět set tisíc výletů. Zájem ale není to jediné, co nás těší. Jsou to také příspěvky od soutěžících i rodičů, které zanechávají na webu nebo na sociálních sítích. Letos takových pochval dorazila bezmála tisícovka. A to je to, co nás neobyčejně motivuje,“ říká produktová manažerka webu Déčka a ČT art Štěpánka Sunková.

Deník zachránce

Letošní novinkou byl několikastránkový Deník zachránce, jehož vyplněním si mohly děti na výletech krátit čas. Hlavní soutěž také doprovázela onlinová hra Dejme tomu šťávu, kterou mohli hráči spustit po zadání tří hesel. Nyní je hra dostupná všem na webu Déčka.

Vůbec poprvé představila Česká televize kromě dětských spotů také jejich variantu pro rodiče, která reflektovala sedmdesáté výročí televize. Všech pět speciálů je k dispozici v iVysílání ČTDo spolupráce na projektu se zapojila turistická informační centra, Národní památkový ústav nebo skautské oddíly po celé republice.

 

Zdroj: Česká televize