Devět tipů na výlet – pro rodiny i cyklistické nadšenceBooking.com

 Máte dost dlouhých front u pokladen, čekání na termín prohlídky a cest přeplněných turisty? Inspirujte se tipy na výlety, které vás provedou po méně známých místech České republiky, které uspěly v soutěži DestinaCze 2019. Tu letos uspořádala agentura CzechTourism již po sedmé. Přes 15 000 turistů rozdávalo hlasy svým favorizovaným místům ve třech kategoriích: Trendy a novinky, Kudy z nudy a Česko jede.

 

Trendy a novinky představují nezajímavější nově otevřená místa

V kategorii Trendy a novinky se v soutěži utkaly tři zajímavé projekty. Muzeum umění a designu Benešov, Hvězdárna a planetárium Brno a Safari pivovar, který v kategorii zvítězil a probojoval se do finále. Jedinečnost míst je především v tom, že jsou nově otevřená. Jedná se o neokoukaná místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

 

  1. Podpořte nosorožce pivem ze Safari pivovaru

Spojení piva a safari je projekt, který je nejen příjemný pro návštěvníky, ale také velmi přínosný pro nosorožce, protože se podílí na jejich záchraně. Po nosorožcích jsou piva pojmenovaná a z každého zakoupeného kousku putuje 1 koruna do programu na ochranu tohoto ohroženého druhu. Místní jedinečné pivo můžete ochutnat během návštěvy Safari parku každý den od 9:00 do 18:00 a základní vstupné pořídíte za 230 Kč.

  1. Prozkoumejte vesmír ve Hvězdárně a planetáriu Brno

Každý se chce dotknout hvězd, ale málokomu se to povede. Ve Hvězdárně a planetáriu Brno se ke hvězdám dostanete tak blízko, jak jen to je možné. Je to totiž největší 3D stereoskopické planetárium ve střední Evropě a návštěvníkům přináší ty nejlepší pořady světové i vlastní produkce. Navštívit jej můžete podle programu za základní vstupné 180 Kč.

  1. Poznejte současné umění v Muzeu umění a designu Benešov

Expozice se v Muzeu umění a designu Benešov zaměřuje především na umění 20. a 21. století a nachází se v krásné secesní budově, která je uměleckým dílem sama o sobě. Muzeum vystavuje především výtvarná díla a sochy můžete obdivovat, pokud navštívíte místní čítárnu. Muzeum je otevřené od úterý do neděle od 10:00 do 18:00, základní vstupné je 60 Kč.

 

 

Kudy z nudy už ví každá rodina

Aktivity pro rodiny s dětmi jsou čím dál populárnější a také v této kategorii soutěže o titul nejlepší DestinaCZe 2019 soupeřily tři velmi zajímavé atraktivity. Zvítězil Statek Bernard, ale zdatně mu konkuroval EKOPark Liberec i Zámek Žďár nad Sázavou.

  1. Statek Bernard zaujme děti i rodiče

U rodinných výletů je nejdůležitější zaujmout děti. Statek Bernard zaujme děti raz dva a zároveň pohltí i rodiče. Statek se stal Centrem tradičních řemesel a vyzkoušet si tady můžete truhlářství, výrobu svíček i keramiky a domů si odnesete vlastnoručně vyrobený suvenýr. Až vás unaví řemesla, můžete si prohlédnout svět z pohledu včely nebo navštívit Fotomuzeum. Aktivity jsou na Statku dostupné od úterý do neděle od 10:00 do 18:00. Restaurace je otevřená každý den.

 

  1. V EKOParku Liberec si dopřejete odpočinek i vzdělání

EKOPark Liberec je volnočasové centrum, které vám nabídne únik z města, odpočinek a také vzdělávání v oblasti ekologie. Nejdůležitější je v EKOParku příroda, její respektování a trávení času v souladu s ní. Je to místo, kde si uvědomíte, že žít offline je vlastně paráda! Otevírací doba je od 10:00 do 18:00, v létě dokonce od 9:00 do 19:00 a park můžete navštívit za jednotnou cenu 80 Kč.

  1. Dotkněte se minulosti v Zámku Žďár nad Sázavou

Návštěva Zámku Žďár nad Sázavou není jen nudnou procházkou po zámeckých komnatách, naopak, prožít ji můžete zábavně! Díky moderní expozici s multimediálními prvky si užije prohlídku každý člen rodiny. Odpočinout si pak můžete na zámecké terase nebo v kavárně. Areál zámku je přístupný od 9:00 do 18:00, vstupné se liší podle druhu zvolené aktivity.

 

 Česko jede, tak jeďte taky

Kategorie Česko jede je zasvěcená aktivnímu trávení volného času. Právě po něm je velká poptávka, a i tato kategorie obdržela spoustu hlasů. Nejvíc jich získal Resort Olešná u Frýdku-Místku. Své fanoušky má i Singletrail Moravský kras a Trail Park Klínovec.

  1. Resort Olešná u Frýdku-Místku nabízí nekonečně mnoho aktivit

I kdybyste byli v Resortu Olešná na dovolené měsíc, nestihli byste využít všechny aktivity, které nabízí. Poloha u vody vám umožní věnovat se vodním sportům, na souši můžete zkusit kolo, brusle nebo fitness hřiště. Až se unavíte, můžete se povozit na šlapacích autech kolem přehrady a když budete úplně zničení, můžete si užít wellness a přímo v Resortu se ubytovat.

  1. Odvažte se na Singletrailu Moravský kras

Aktivněji než na singletrailu, dovolenou strávit nemůžete. Singletrail je speciálně upravená stezka pro horská kola, které dokonale spojuje aktivní zábavu s odpočinkem v přírodě. Singletrail Moravský kras nabízí dva druhy stezek a každá z nich má několik okruhů. Otevírací doba je aktuálně od úterý do pátku 12:00 – 20:00 a také o víkendech od 10:00 do 18:00. Poplatek za užití stezek je dobrovolný!

  1. Užijte si jízdu v Trail Parku Klínovec

Čtyřsedačková lanovka, která v zimě vozí lyžaře, se v létě ujímá bikerů a poskytuje jim nevšední zážitek. 24 kilometrů dlouhé stezky v Krušných horách jsou netradiční formou cykloturistiky. Stezky mají tři úrovně náročnosti a na své si tady přijde skutečně každý. Otevírací doba je 9:30 až 18:00 a základní jednosměrná jízdenka na lanovku stojí 170 Kč.

  

Ambasadoři otestovali destinace, vítěz bude známý v červenci

Ambasadory soutěže DestinaCZe 2019 se stali influenceři KubajSZ a Freecoolina, kteří poctivě všechny přihlášené destinace otestovali a formou videí zvou návštěvníky k jejich prozkoumání.

KubajSZe sleduje na Instagramu více než 29 tisíc uživatelů a Freecoolinu více než 14 tisíc a také díky jejich příspěvkům se do soutěže zapojilo více než 15 000 turistů! Svými hlasy, které dohromady přesáhly 46 000, podpořili jednotlivé projekty a díky nim bude v červenci odhalen absolutní vítěz letošního ročníku DestinaCZe 2019.

Videopozvánky si prohlédněte na www.visitczechrepublic.com/destinacze