Vánoční trhy v Praze od 2.12. do 6.1. 2018 budou na mnoha náměstích v centru města

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos  navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Ale také na dalších místech Prahy. Jako třeba na Náměstí Republiky, Náměstí míru a další místa. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

Pražané i návštěvníci metropole mohou opět navštívit adventní vesničku. Zde lze zakoupit vánoční dekorace, drobné dárky i občerstvení. Návštěvníky trhů čekají svátečně vyzdobená pražská centrální náměstí s neopakovatelnou  která dýchají vánoční atmosférou. Na podiu budou vystupovat  především dětské soubory s koledami. Program si připravili také další hosté a soubory ze zahraničí. Sváteční zpěvy doprovodí program v oblíbené Staroměstské dětské dílničce. Chybět nebude tradiční Mikulášská, rozlévání rybí polévky na Štědrý den ani zábavná oslava Silvestra.

Staroměstské náměstí
Prodejní domky budou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením mohou mít otevřeno až do půlnoci. Také letos je připraven pro návštěvníky trhů atraktivní suvenýr, který si odnese ten, kdo ochutná svařené víno. “Svařák” si totiž můžete koupit ve speciálním hrníčku, který tak obohatí sbírku nejedné domácnosti.

 

Strom i náměstí ozdobí dekorace našich prababiček

Staroměstské, ale i Václavské náměstí ozdobí tradiční barvy – zelená, bílá, zlatá a červená. Tématem výzdoby bude návrat ke kořenům českých lidových tradic. Trhy se rozmístěním prodejních domků na Staroměstském náměstí vrací k původnímu tvaru hvězdy.

Letošní novinkou je multifunkční pódium o velikosti 7×7 metru, které se skládá z hlavního pódia 7×5 metru a předscény 7×2 metru. Nabídne živá vystoupení skupin a souborů, promítání pohádek a adventních koncertů, otevřený prostor pro posezení a odpočinek i dětské kreativní dílny.
 
Program: koncerty, filmy i divadlo

Návštěvníci Staroměstského náměstí si budou vychutnávat atmosféru po celý den za tónů vánoční hudby. Samotný program na pódiu vychází z českých svátečních tradic. V podání dětských, amatérských i profesionálních souborů a muzikantů z České republiky i ze zahraničí zazní koledy, sólový i sborový zpěv a také koncerty. Malé i velké návštěvníky navíc čekají divadelní představení.

Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin.  Vánoční trhy 2017 začnou na Staroměstském i Václavském náměstí 2. prosince a potrvají až do 6. ledna 2018.