Nejočekávanější koncerty roku 2018
Promotéři se před koncem roku opět trumfovali, a tak mají hudební fanoušci kalendáře na rok 2018 už teď plné – minimálně na první pololetí. Vybrali jsme nejočekávanější samostatné koncerty příštích měsíců.

ARCH ENEMY FORUM KARLÍN, PRAHA 14. 1.

Arch Enemy představí v rámci světového turné v Praze své nové album Will To Power. Změna zpěvačky v roce 2014 skupině podle reakcí fanoušků prospěla a v současné sestavě s Alissou White-Gluz vydávají už druhou studiovku. Oproti té předchozí však v kapele došlo k další obměně. Kytarová sóla obstarávají původní kytarista Michael Amott a od roku 2015 také talentovaný Jeff Loomis. V Praze švédskou formaci doprovodí Wintersun, Tribulation a Jinjer.Booking.com

ARCHITECTS FORUM KARLÍN, PRAHA 25. 1.

Britská posthardcorová veličina Architects opět zahraje v Česku. Tentokrát se divákům představí ve Foru Karlín společně s neméně živelnými kolegy While She Sleeps. Architects, kteří stále promují aktuální desku All Gods Have Abandoned Us, rozproudili krev tuzemským fanouškům už několikrát. Naposledy předvedli strhující show na festivale Brutal Assault.

DEPECHE MODE O2 ARENA, PRAHA 31. 1.

Na základě úspěšného a vyprodaného koncertu, který se uskutečnil 24. května v Eden Areně, se Depeche Mode vrátí do České republiky. Půjde o pokračování turné na podporu nejnovějšího studiového alba Global Spirit, které vyšlo v březnu 2017. The Global Spirit Tour je osmnácté turné Depeche Mode a kapela na něm koncertně vystupuje poprvé po více než třech letech.EMELI SANDÉ O2 ARENA, PRAHA 20. 2.

Emeli Sandé, vítězka Brit Awards a jedna z nejprodávanějších britských umělkyň této dekády, zazpívá poprvé před českým publikem v pražské O2 areně. Kritiky oceňovaná zpěvačka s nespornými pěveckými kvalitami a širokým hudebním záběrem sklízí úspěchy i jako autorka písní. Její skladby mají v repertoáru například Rihanna, Alicia Keys, Leona Lewis a řada dalších. Samotná Sandé se pak netají tím, že ji v její vlastní tvorbě ovlivňují osobnosti jako Nina Simone, Joni Mitchell, Lauryn Hill nebo Amy Winehouse.

KELLY FAMILY O2 ARENA, PRAHA 8. 3.

Rodinná skupina The Kelly Family nedávno oznámila svůj návrat na hudební pódia. V rámci turné We Got Love – Live 2018 přijede koncertovat také do pražské O2 areny. Formace, která v devadesátých letech doslova pobláznila miliony fanoušků po celém světě, zahraje zásadní hity své tvorby, mezi které patří skladby jako An Angel, Nanana, I Cant Help Myself, Santa Maria a další. Nedávno skupina vydala i nové album.

METALLICA O2 ARENA, PRAHA 2. 4.

Legendární Metallica přiveze do Prahy své stále ještě aktuální album Hardwired … To Self-Destruct. To vyšlo v listopadu 2016 na vlastním labelu kapely Blackened Recordings a debutovalo po celém světě na první příčce, s prodejem přesahujícím 800 000 kusů během prvního týdne. Desku produkoval Greg Fidelman, James Hetfield a Lars Ulrich. Předkapelou budou norští Kvelertak.