Výlety a cestopisy

Výlety do skalních měst mohou přinést výhru

Vyhrát různé ceny mohou turisté, kteří se vypraví na výlety do pískovcových skalních měst severních a severovýchodních Čech. Stačí se do konce října vypravit do Českého ráje, Broumovska a Českého Švýcarska a nasbírat na vybraných místech tři turistická razítka. Odměnou budou víkendové pobyty a další hodnotné ceny.

Read More

V Zoo Ostrava se poprvé rozmnožily šípové žáby pralesničky strašné

V ostravské zoologické zahradě a botanickém parku se poprvé povedlo odchovat potomky pralesničky strašné. Drobné amazonské žabky měly snahu množit se již delší dobu, ale nakladená vajíčka vždy po pár dnech zplesnivěla. Nynější úspěch spočívá v přísném dodržování hygieny při péči o snůšku a pulce.

Read More

Walhallabahn – historie parní tratě v Regensburku a památník u Dunaje

Walhallabahn, též známá jako “Walhallabockerl”, byla úzkorozchodná železnice z Regensburg-Stadtamhof do Wörth an der Donau.  Za svůj název a vznik vděčí železnice úseku železnice Walhalla poblíž Donaustauf. Walhalla byla postavena v letech 1830 až 1842 bavorským králem Ludvíkem I na hřebeni pohoří nad Dunajem. Kvůli nedostatku dopravních spojení však byla až do otevření Walhallabahnu využívána […]

Read More

Azorský ARCHIPELAG – dobře utajený poklad – gastronomie

Vinařství a vinohradnictví Azorských ostrovů má dlouhou tradici a jejich počátky se datují do doby osídlování v 15. století.  Stejně jako vína z Madeiry i vína z Azor podnikala dlouhé mořeplavby a v 18. století se dobře prodávala nejen v severní Americe, na Antilách a v Brazílii, ale dovážela se také do evropských přístavů jako je Hamburg a Petrohrad, v posledně […]

Read More

Ráj lemurů v Zoo Ostrava již otevřen

Průchozí expozice Ráj lemurů je součástí Pevninských ostrovů. Aktuálně ji obývá skupina 17 madagaskarských lemurů ve čtyřech druzích. Návštěvníci do ní mohou v daný čas vstoupit a v přítomnosti chovatelů si užít pohled na zvířata z bezprostřední blízkosti.

Read More

Devět tipů na výlet – pro rodiny i cyklistické nadšence

Booking.com  Máte dost dlouhých front u pokladen, čekání na termín prohlídky a cest přeplněných turisty? Inspirujte se tipy na výlety, které vás provedou po méně známých místech České republiky, které uspěly v soutěži DestinaCze 2019. Tu letos uspořádala agentura CzechTourism již po sedmé. Přes 15 000 turistů rozdávalo hlasy svým favorizovaným místům ve třech kategoriích: Trendy a […]

Read More

„Jeden den s Baťou“

Fenomén zvaný Baťa významným způsobem ovlivnil nejen životy mnoha lidí na východě Moravy, ale také v celé řadě zemí po celém světě. Připravili jsme pro vaši inspiraci několik tipů, jak ve Zlíně prožít „Den s Baťou“.

Read More

Známé osobnosti pokřtily vína ročníku 2018 z vinice sv. Kláry

Trojská botanická zahrada v letošním roce slaví kulatiny. V rámci narozeninových oslav dne 29. května pokřtila kolekci vín ročníku 2018 včetně limitované edice vína nazvaného Natalis a nové knihy Vinice sv. Kláry 365. Kmotry se stali herci a herečky, milovníci dobrého vína, Lucie Benešová, Jitka Schneiderová, Matěj Ruppert, Alice Bendová a Miroslav Táborský.

Read More

Lhota u Brandýsa nad Labem ráj pro odpočinek a koupání u vody sezona 2019

Tato vyhlášená pláž je již více než třicet let centrem nudistů a naturistů . Je samozřejmě přístupná i koupajícím se v plavkách .

Read More

Historie Klubu českých turistů  – Národní památník na Vítkově

V Národním památníku na Vítkově bude od pátku 31. května zpřístupněna výstava s názvem „Zdrávi došli“. Expozice mapuje historii Klubu českých turistů, který v loňském roce oslavil 130 let od svého založení. Důvod k oslavě má letos i klubové periodikum „Časopis turistů“, jehož první číslo vyšlo také před 130 lety.

Read More