Top news

Výlety a cestopisy

10 důvodů proč navštívit Švýcarsko – Důvod 2: Veřejná doprava

Švýcarský styl cestování. Vlaky jsou kdekoliv, kde je právě potřebujete – od chvíle, kdy přiletíte na letiště.

Read More

Botanické zajímavosti: Včelí pastva

Slunce nabírá na síle a spolu s ptačími zpěváky pomalu vyhání zimu z údolí Stromovky. I když mrazy stále ještě hrozí, tak v travnatých porostech botanického parku se začínají objevovat květy prvních cibulovin, které signalizují nástup jara a blížících se velikonočních svátků.

Read More

Žluté hory v Číně propagují turistiku v Česku a Německu

V Praze se nedávno konala výstava fotografií zobrazující krásu čínských Žlutých hor (Chuang-šan), která by měla přilákat české turisty do Číny.

Read More

Kodaň na jeden den

Hlavní město Dánska, Kodaň, na jeden den . Odlet z Prahy v 7:05 s ČSA přístání v 8:30 v Kodani a odlet v 20:05 a v Praze 21:25

Read More

Nejistá budoucnost hrochů v Evropě

Kolik hrochů žije v evropských zoologických zahradách? Proč může jejich počet v blízké budoucnosti klesnout, přestože se v lidské péči velmi dobře množí? A kdy se Ostrava dočká nového hrošího samce?

Read More

10 důvodů proč navštívit Švýcarsko – Důvod 1: Příroda

Nedotčený přírodní ráj. Hory a údolí, ledovce a lesy, jezera a řeky – je úžasné, jaká rozmanitost a krása je vtěsnána na tak malém prostoru.

Read More

Výstava v ZOO Praha představuje největší i nejmenší štíry světa

V Gočárových domech v pražské zoologické zahradě je až do 26. května 2019 k vidění unikátní kolekce štírů. Jedinečné tvory mohou návštěvníci lépe poznat také díky komentovaným prohlídkám, které se v Gočárových domech konají každou neděli.

Read More

Vydejte se za orchidejemi do tropické džungle a poznejte krásy rostlinného těla Letošní nejočekávanější výstava ve skleníku Fata Morgana byla zahájena

Nechte se okouzlit bohatstvím světa orchidejí. Zavítejte do skleníku Fata Morgana, kde dnes odstartovala letošní nejočekávanější výstava inspirovaná krásou rostlinného těla.

Read More

Letňany budou patřit karavanům a lodím: v pátek 8.3.2019 začínají výstavy FOR CARAVAN a FOR BOAT

Nezávislé cestování má čím dál více příznivců. Nejenže Češi mění leteckou dovolenou za cestování v obytném autě nebo karavanu, často tráví na cestách dlouhé měsíce a pracují na dálku. Přijďte i vy objevit kouzlo svobodného cestování. Všichni nomádi a karavanisté se potkají od pátku do neděle v Letňanech. V areálu PVA EXPO PRAHA se totiž uskuteční další ročník výstavy FOR […]

Read More

Kousek pestré Amazonie v Zoo Ostrava

Malá Amazonie je nejmenším pavilonem v ostravské zoologické zahradě, přitom v něm však žije nejvíce zvířat. Nabízí tak malý náhled do pestrosti amazonského pralesa. Je zde velké akvárium plné neonek, dále expozice s kriticky ohroženými drápkatými opičkami tamaríny pinčími, sladkovodní rejnoci trnuchy skvrnité, velcí pavouci sklípkani nebo šípové žáby pralesničky. Mezi zvířecími obyvateli se skrývají […]

Read More