Ostatní

Dáme jídlo spustilo podzimní reklamní kampaň

Společnost Dáme jídlo, jednička v rozvozu jídla z restaurací na českém trhu, spustila v těchto dnech novou reklamní kampaň. Ta poběží v říjnu a listopadu v TV a v rozhlase. Na kampani spolupracovalo Dáme jídlo s agenturou Konektor a společností Punk Film.

Read More

Vytváříme nová tokaniště pro tetřívka

Pro tetřívka obecného jsou Krkonoše jednou ze dvou posledních oblastí s relativně početným výskytem. Přesto počet samců podle posledního sčítání v roce 2017 klesnul už na pouhých 74 kohoutků. Právě na populací v Krkonoších, v Jizerských a Krušných horách závisí přežití druhu v celé ČR. Odborníci se snaží klesající trend zvrátit vytvářením vhodných podmínek pro jeho život, zejména […]

Read More

Týdenní předpověď počasí 2018

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od  od pondělí 22.10. do pondělí 29.10.2018  

Read More

Zimní čas 2018 začíná v neděli 28. října 2018

Zimní čas 2018 začíná v neděli 28. října 2018 Každoroční letní čas byl v Československu zaveden v roce 1979. Po několika letech se ustálilo pravidlo, podle kterého se letní čas zaváděl poslední březnový víkend (v noci ze soboty na neděli) a končil poslední zářijový víkend. Od roku 1996 je letní čas o jeden měsíc delší […]

Read More

FOTOEXPO 2018 bude zahájen v sobotu 20. října 2018 v Národním domě na Vinohradech.

Šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2018 bude zahájen v sobotu 20. října 2018 v Národním domě na Vinohradech.

Read More

Rekonstrukce žirafí vyhlídky

Dnes v 10.00 proběhne slavnostní znovuotevření vyhlídky u venkovního výběhu žiraf Rothschildových a zeber bezhřívých. Ta byla z důvodu špatného technického stavu několik měsíců pro návštěvníky zcela uzavřena. Akce se zúčastní i zástupci ze společnosti OC Nisa Liberec, díky jejíž nezištné pomoci se podařilo projekt zrealizovat.

Read More

Praha 7 vysadí k 100. výročí republiky strom Olgy Havlové

Městská část Praha 7 ve spolupráci s Výborem dobré vůle – Nadace Olgy Havlové zasadí v pátek 19. října na Ortenově náměstí pamětní lípu. Strom bude věnován 100. výročí vzniku samostatného Československa a nedožitým 85. narozeninám Olgy Havlové. 

Read More

Letošní česká prezentace byla největší v historii veletrhu Expo Real, koordinovala ji Ostrava

V Mnichově se od 8. do 10. října konal 21. ročník Expo Realu, prestižního evropského veletrhu komerčních nemovitostí a investičních příležitostí. Česká města a kraje se ve společné expozici vedle svých investičních vizí a projektů soustředila také na prezentaci svého inovačního potenciálu, který zvyšuje jejich konkurenceschopnost.

Read More

Bílý tygr na mezinárodní výstavě EXOTIKA

Letošní ročník této velmi oblíbené výstavy obohatí  vzrostlý sameček bílého tygra jménem Antónius.

Read More

Ostrava připravuje výstavbu stovek nových parkovacích míst, lépe parkovat se bude rezidentům v centru města, startuje kampaň Párkování

Centrum města čeká postupná úprava řady parkovacích lokalit. Zahájena byla letos v září zpoplatněním parkování pod mostem Českobratrská na ulici Porážková. Postupně budou zanikat parkoviště na plochách, která jsou dlouhodobě podle územního plánu města určena k zástavbě. Město navíc připravuje výstavbu parkovacích domů a Park and Ride parkovišť.

Read More

Z Harrachovské desítky se stává stovka

Harrachovská desítka je historická zajímavost. V roce 1929 byla na Bílém kopci nad Harrachovem vysázena modřínová číslice “10”. Měla připomenout desáté výročí vyhlášení republiky. V letošním roce slavíme 100. výročí založení státu a při této příležitosti Správa KRNAP a město Harrachov doplní původní číslici “10” ještě o jednu “0”. Právě dnes děti z harrachovských škol dosazovaly sazenice […]

Read More

Nejnovější technologie v obraně a bezpečnosti – FUTURE FORCES FORUM v říjnu opět v Praze

Ve dnech 17. – 19. října 2018 proběhne na výstavišti PVA EXPO PRAHA letošní nejvýznamnější domácí akce v oblasti obrany a bezpečnosti FUTURE FORCES FORUM (FFF). Jde o unikátní setkání vojenského a bezpečnostního průmyslu se zástupci národních armád, vědecké obce, univerzit a dalších organizací. Díky FFF se odborníci i široká veřejnost dozvědí, kam směřují bezpečnostní síly, […]

Read More

Ostrava je vítězem mezinárodní soutěže o nejlepší evropský projekt

Ostravský projekt „Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava“ je vítězem mezinárodní soutěže o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.

Read More

Kalendárium města Ostravy

Kalendárium města Ostravy na 42. týden (od 15. října do 21. října 2018)

Read More

Rakouské cestovní kanceláře objevovaly Východní Moravu.

Čtyřčlenná skupina zástupců rakouských cestovních kanceláři absolvovala  9. a 10. října studijní cestu po Východní Moravě, během níž mapovala turistickou nabídku regionu pro budoucí skupiny rakouských turistů.  

Read More