Doprava

Na Vltavské nepojedou od půlnoci tramvaje. Most, který podjíždějí, je třeba preventivně podepřít

Stav silničního mostu, který podjíždějí tramvaje přímo u stanice metra Vltavská, se v posledním měsíci výrazně zhoršil a provoz na něm i pod ním musí být kvůli bezpečnosti preventivně uzavřen. Komplikace čekají řidiče i cestující veřejnou dopravou. Uzavírka podle předběžných odhadů potrvá minimálně týden, most je nezbytné odborně podepřít.

Read More

Úplná noční uzávěra Bubenečského tunelu

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra BUBENEČSKÉHO TUNELU OD SOBOTY 27.10.2018 OD 23,00 HOD. DO NEDĚLE 28.10.2018 DO 05,00 HOD.   Objížďka je vedena po trase: Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská, Trojský most   Více informací naleznete ZDE Bubenčský tunel Tunelový komplex Blanka  je součást […]

Read More

Lávka pro pěší na železničním mostě na Výtoni bude po uzavření 18.10.2018 otevřena

  Předpoklad otevření návodní lávky na Železničním mostě je dne 18.10.2018 po kolaudaci tedy asi kolem poledne.

Read More

Diagnostické práce na Hlávkově mostě si vyžádají dopravní omezení

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. zahájí 17. října 2018 další část podrobného průzkumu Hlávkova mostu. Od tohoto dne do 2. prosince 2018 bude postupně v obou směrech částečně omezen provoz.

Read More

Informace o změnách v MHD – výluka tramvají v úseku Lazarská – Jindřišská 2018 /říjen

V Praze, 15. října 2018 Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená bude od čtvrtka 18. 10. (cca 4:30 hod.) do pondělí 29. 10. 2018 (cca 4:30 hod.) obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku Lazarská – Jindřišská. 

Read More

V září došlo k překročení NSBSP

Národní strategie bezpečnosti silničního provozu (NSBSP), která má za cíl snížit počet usmrcených a těžce zraněných osob v důsledku dopravních nehod na pozemních komunikacích v České republice, předpokládala pro rok 2018 maximálně 393 usmrcených osob.

Read More

SŽDC dlouhodobě pracuje na zvyšování bezpečnosti na železničních přejezdech

15.10.2018 Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se soustavně zabývá zvyšováním bezpečnosti na železničních přejezdech. Každý rok ve spolupráci s Policií České republiky a Drážním úřadem vytipuje desítky železničních přejezdů, které jsou vhodné pro modernizaci či zvýšení zabezpečení, především na koridorech a u křížení se silnicemi 1. třídy. SŽDC se zároveň snaží snižovat počet přejezdů na […]

Read More

Škoda Transtech – nový název finské společnosti Transtech

Oulu/Plzeň, 16. 10. 2018 – Finská společnost Transtech patřící do skupiny Škoda Transportation změnila název na Škoda Transtech. Ke změně názvu jediného skandinávského výrobce kolejových vozidel dochází po úplném převzetí společnosti skupinou Škoda Transportation z května 2018.

Read More

V úterý 9. října začne oprava K Barrandovu směrem z centra

V termínu od 9. října do 25. listopadu 2018 bude pokračovat oprava vozovky v ulici K Barrandovu ve směru z centra v úseku K Holyni po Pražský okruh. Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. zde kompletně vymění povrch vozovky. Oprava povrchu vozovky směrem do centra proběhla o letních prázdninách letošního roku.

Read More

TSK doporučila varianty pro provizorní náhradu Libeňského mostu

Jako nevhodnější varianty propojení obou břehů Prahy 7 a Prahy 8 při stavbě Libeňského mostu se podle dnes představené studie objednané Technickou správou komunikací jeví provizorní jednokolejný tramvajový most a silniční most, oba vedoucí souběžně se stávajícím mostem, nebo pouze silniční most.

Read More

Strakonická ulice uzavřena únik kapaliny z vozidla . Řidiči by měli zvolit jinou trasu – 12.10.2018

Na nákladním vozidle ve Strakonické ulici se poškodila nádrž s kapalinou, která částečně unikla na komunikaci. Chemici na místě zjistili, že se jedná o výživový koncentrát pro dobytek. Na místě zasahují dvě jednotky Hasičů Praha.

Read More

Dopravní omezení v Podbabské/Papírenské

Dočasné semafory jsou zde umístěny z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem při vyšší hladině vody, která vrací vodu zpět kanalizací.

Read More

Oslavte s námi rok od obnovení provozu trolejbusové dopravy v Praze

Na neděli 14. října 2018 připravuje jednotka Historická vozidla pro příznivce trolejbusové dopravy jízdy historickým trolejbusem 8Tr ev. č. 494 (resp. 9494) jako připomínku ročního obnovení provozu tohoto druhu dopravy v Praze.

Read More

Dopravní opatření v souvislosti s “39. SVK Rally Příbram”

V souvislosti s konáním akce „39. SVK RALLY PŘÍBRAM“, dojde v Příbrami k následujícím dopravním opatřením:

Read More