Top news

Doprava

Dnes vykolejil v Kamenici nad Lipou osobní vlak jedoucí z Kamenice nad Lipou do Jindřichova Hradce.

dnes 15. 2. 2019 v 4.50 hodin vykolejil v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku osobní vlak jedoucí z Kamenice nad Lipou do Jindřichova Hradce.

Read More

Počet cestujících ve vlacích Pražské integrované dopravy loni opět rostl

V roce 2018 využilo vlaky Pražské integrované dopravy na území Prahy průměrně 157 633 cestujících každý pracovní den.

Read More

Elektrické vlaky dojedou až do centra Kadaně

Obyvatelé Kadaně získají do dvou let přímé vlakové spojení s většinou významných center Ústeckého kraje. Umožní to elektrizace traťového úseku z Kadaně-Prunéřova do Kadaně, která začala předáním staveniště v závěru minulého roku. Celkové náklady stavby dosahují 440 milionů korun.

Read More

Řidiči nově zjistí stav svých bodů na Portálu občana

Data z registru řidičů jsou přístupnější veřejnosti. Řidiči s elektronickou občankou nebo datovou schránkou naleznou nově na Portálu občana stav svého bodového konta, detaily ke svým řidičským oprávněním nebo přehled o končící platnosti řidičáku. Lidé je již nebudou muset pro informace na úřad nebo Czech POINT.

Read More

Kaplíčka v Sobíně po nehodě zbourána

Nákladní auto narazilo v úterý dopoledne v pražském Sobíně do kaple se zvoničkou z 19. století.

Read More

V Brně-Maloměřicích vyroste nová opravárenská hala Českých drah

Tento měsíc budou zahájeny práce na výstavbě nové opravárenské haly v Brně-Maloměřicích (Oblastní centrum údržby – Východ Brno). Veřejnou zakázku provede sdružení společností TSS Grade, a.s., a Doprastav, a.s., za cenu 219 milionů korun, což je o 30 milionů korun méně, než byla původně předpokládaná hodnota veřejné zakázky.

Read More

Silničáři odstraní provizorní svodidla na D1 u Humpolce

Od páteční 21. hodiny začínají silničáři odstraňovat provizorní svodidla na úseku D1 mezi Humpolcem, konkrétně od 94. kilometru, až k omezení u Větrného Jeníkova na 105. kilometru.

Read More

Porucha trakčního vedení v pražském železničním uzlu 8.2.2019

Porucha trakčního vedení v pražském železničním uzlu komplikuje dopravu na železnici. Z Prahy nemohlo být vypraveno několik souprav. Zrušeny byly například ranní spoje do Kolína či Kralup nad Vltavou. Čteme na webu Českých drah.

Read More

Nejčastější přestupky v roce 2018: Překročení rychlosti, nepřipoutání se, používání mobilu

Nejvíce řidičů dostane body za překročení rychlosti, nepřipoutání se bezpečnostním pásem a za řízení s mobilem v ruce. Loni bylo zaznamenáno celkem 395 tisíc přestupků a trestných činů, za které dostali řidiči body. Aktuálně je v registru řidičů 6,8 milionů lidí, z toho alespoň nějaký bod má 7 procent z nich, tedy zhruba každý 14. […]

Read More

Drážní hasiči budou pokračovat v obnově techniky, zaměří se i na požární stanice

Hasičská záchranná služba Správy železniční dopravní cesty (HZS SŽDC) bude letos pokračovat v investicích, které budou zaměřeny na mobilní požární techniku. Současně zlepší zázemí svých zaměstnanců ve čtyřech jednotkách požární ochrany, v několika regionech dojde k výstavbě zcela nových hasičských stanic.

Read More